PBN: Cieslak nie zmieścił się w limicie na oficjalnym ważeniu

Sporty walki

Michał Cieślak (13-0, 9 KO) na gali Polsat Boxing Night: Głowacki vs Usyk ma zmierzyć się z doświadczonym Rumunem Giulianem Ilie (21-10-2, 7 KO). Podczas ceremonii ważenia okazało się jednak, że Polakowi do umówionego limitu (92 kg) brakuje aż 800g. Sędziowie zdecydowali przyznać mu dwie godziny na zbicie wagi.

Cieślak zmierzy się z Rumunem Ilie w drugiej walce gali Polsat Boxing Night: Głowacki vs Usyk. Na ceremonii ważenia przed galą w Ergo Arenie okazało się jednak, że Polak nie zmieścił się w limicie wagowym. Ten w kategorii junior ciężkiej wynosi 90,719 kg, jednak walka umówiona była na 92 kg - gdy Cieślak wszedł na wagę, ta wskazała aż 92,8kg.

 

Nieco inne zdanie co do umówionego limitu miała strona rumuńska, jednak ostatecznie sędziowie przyznali Polakowi dwie godziny na zbicie wagi. Cieślak potrzebował jednak zaledwie czterdziestu minut, by osiągnąć umowny limit 92 kilogramów.

Umówiliśmy się na 93 kilogramy, dzwoniliśmy w tej sprawie wczoraj, przedwczoraj. Po prostu musiałem zrzucić brakujące gramy - skomentował Polak.

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze