Polsat Boxing Night: 40 minut wystarczyło. Cieślak jednak w limicie!

Sporty walki

Po drobnych problemach na ceremonii ważenia Michał Cieślak (13-0, 9 KO) ostatecznie osiągnął umowy limit wagowy, który wynosi 92 kilogramów. Polak potrzebował na to dodatkowych czterdziestu minut.

Cieślak długo nie znał rywala, lecz na kilkanaście dni przed galą dowiedział się, iż będzie nim Giulian Ilie (21-10-2, 7 KO). Polak boksuje w kategorii junior ciężkiej, w której to limit wynosi 90,719 kilogramów. Wydawało się jednak, że oba obozy umówiły się na umowy limit 93 kilogramów - tak się przynajmniej wydawało.

Ilie wniósł na wagę 90,5 kilograma i spokojnie spełnił wcześniej potwierdzone wymagania. Z kolei Cieślak ważył aż 92,8, co spotkało się z wielkim niezadowoleniem strony rumuńskiej. Jak przyznał Polak był przekonany, iż walka została zakontraktowana w limicie 93 kilogramów. Miał jednak dwie godziny, by zrzucić 800 gramów. Ostatecznie potrzebował na czterdzieści minut.

Musiałem po prostu zrzucić te gramy - skomentował na gorąco. - Mój rywala groźnie na mnie patrzył? Zobaczymy, czy jutro zrobi to samo - dodał.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze