Rewelacyjna Jagiellonia nie dała szans Śląskowi!

Jagiellonia Białystok zagrała kolejny świetny mecz. Tym razem o wyższości zespołu Michała Probierza przekonał się Śląsk Wrocław. Zespół z Podlasia rozbił rywali aż 4:0! Dwie bramki zdobył Przemysław Frankowski, który zagrał bardzo dobre spotkanie.

Jagiellonia przystępowała do tego spotkania jako najskuteczniejsza ekipa Lotto Ekstraklasy, mająca w swoich szeregach najlepszego strzelca tego sezonu – Konstantina Vassiljeva. Świetnie spisująca się w tym sezonie drużyna gości przyjechała do Wrocławia jako faworyt i szybko mieliśmy tego potwierdzenie.

W 9. minucie kibice mogli obejrzeć pierwszą bramkę. Przemysław Frankowski dostał świetne podanie od Vassiljeva. Lasza Dwali dał się łatwo wymanewrować skrzydłowemu Jagi, a ten oddał precyzyjny strzał i pokonał Mariusza Pawełka. Napór gości trwał. Po chwili Frankowski drugi raz wpisał się na listę strzelców. Po ogromnym zamieszaniu w polu karnym na linii pola karnego do piłki dopadł reprezentant kadry U21 i podwyższył wynik rywalizacji.

Już po pięciu minutach drugiej części gry Jagiellonia prowadziła 3:0. Zabójczy kontratak na gola zamienił Vassiljev. Estończyk w tym sezonie jest w znakomitej formie. Ma na swoim koncie 7 bramek i 5 asyst. Mariusz Rumak widząc, że Śląsk nie ma nic do stracenia, już w 59. minucie wykorzystał limit zmian. Na niewiele to się zdało, bo to Jagiellonia do końca kontrolowała przebieg spotkania. Zwycięstwo w ostatniej akcji meczu przypieczętował Taras Romanczuk.

Śląsk Wrocław tym samym poniósł swoją trzecią porażkę w tym sezonie. Po piątkowych spotkaniach ta drużyna zajmuje 10 miejsce w tabeli. Na pozycję lidera wskoczyła Jagiellonia, która po dziewięciu meczach ma już 19 punktów.

Śląsk Wrocław – Jagiellonia Białystok 0:4 (0:2)

Bramki: 0:1 Przemysław Frankowski (9), 0:2 Przemysław Frankowski (18), 0:3 Konstantin Vassiljev (52), 0:4 Taras Romanczuk (90+3).

Żółte kartki – Śląsk Wrocław: Ryota Morioka, Paweł Zieliński. Jagiellonia Białystok: Gutieri Tomelin.

Śląsk Wrocław: Mariusz Pawełek – Paweł Zieliński, Piotr Celeban, Adam Kokoszka, Lasza Dwali (59. Kamil Dankowski) – Joan Roman (53. Mario Engels), Filipe Goncalves, Ostoja Stjepanovic, Ryota Morioka, Alvarinho – Bence Mervo (46. Sito Riera).

Jagiellonia Białystok: Damian Węglarz – Rafał Grzyb, Ivan Runje, Gutieri Tomelin, Piotr Tomasik – Przemysław Frankowski (89. Łukasz Burliga), Taras Romanczuk, Jacek Góralski, Konstantin Vassiljev (88. Przemysław Mystkowski), Dmytro Chomczenowski – Karol Świderski (69. Maciej Górski).

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork).

Widzów: 10 715.