SM Caen na tropach Legii. Cavani show w Ligue 1

To był teatr jednego aktora! W spotkaniu piątej kolejki Ligue 1 piłkarze SM Caen przegrali z Paris Saint Germain 0:6. Bohaterem meczu był Edinson Cavani, który w pierwszej połowie zdobył cztery bramki, a po przerwie już nie pojawił się na boisku. Cały mecz w drużynie gości rozegrał Grzegorz Krychowiak.

W podstawowym składzie ekipy z Paryża wybiegł Grzegorz Krychowiak. Reprezentant Polski zagrał przez 90 minut, był mocnym punktem swej drużyny i zebrał wiele pochlebnych ocen za grę w defensywie. Piłkarze PSG w dwóch wcześniejszych ligowych meczach nie zdołali wywalczyć zwycięstwa: przegrali z Monaco 1:3 i zremisowali z Saint-Etienne 1:1. W wyjazdowym starciu z SM Caen nie mieli jednak kłopotów ze zgarnięciem kompletu punktów.

Wynik meczu już w 12. minucie otworzył Edinson Cavani, który wykorzystał dośrodkowanie Maxwella. Dziesięć minut później Ben Youssef sfaulował w polu karnym Lucasa, a  Cavani skutecznie wykonał jedenastkę. W 38. minucie kolejną akcję gości zakończył urugwajski napastnik, znów - jak przy pierwszym golu - dostawiając nogę po wrzutce Maxwella.

Cavani show trwał w najlepsze: w doliczonym czasie pierwszej połowy główny aktor widowiska zdobył swą czwartą w tym meczu bramkę, tym razem wykorzystując podanie Thomasa Meuniera. Czy Urugwajczyka stać było w tym meczu na więcej? Tego się nie dowiemy, gdyż po przerwie został zmieniony przez Jese Rodrigueza.

W drugiej połowie paryżanie kontrolowali sytuację na boisku, od czasu do czasu stwarzając kolejne groźne sytuacje pod bramką SM Caen. Potwierdzili swą dominację w 67. minucie, gdy celnym strzałem popisał się Lucas Moura, a na dziesięć minut przed końcem Jean-Kevin Augustin ustalił wynik tej konfrontacji.

SM Caen - Paris Saint Germain 0:6 (0:4)

SM Caen: Vercoutre - Genevois, Da Silva, Ben Youssef, Bessat, Karamoh (68. Imorou), Seube (46. Diomande), Feret, Rodelin, Santini, Bazile (46. Adeoti).
PSG: Areola - Meunier, Marquinhos, Kimpembe, Maxwell, Rabiot, Krychowiak, Matuidi (68. Thiago Motta), Lucas Moura, Cavani (46. Jese Rodriguez), Di Maria (61. Augustin).

Żółte kartki: Ben Youssuf (SM Caen) - Kimpembe (PSG).