Smarzek: Nie kalkulujemy! Walczymy o pierwsze miejsce

Siatkówka
Smarzek: Nie kalkulujemy! Walczymy o pierwsze miejsce
fot. Cyfrasport

"Każda z nas wie, po co tam jedzie. Przez kilka ostatnich miesięcy intensywnie trenowałyśmy, aby być w dobrej dyspozycji. Chcemy wygrywać i wywalczyć awans z pierwszego miejsca" - powiedziała reprezentantka Polski, zawodniczka Chemika Police Malwina Smarzek, przed startem eliminacji do mistrzostw Europy 2017.

W środę reprezentacja Polski odbyła ostatni trening w Szczyrku. Następnie siatkarki wsiadły do autokaru i wyruszyły na Węgry, gdzie w miejscowości Erd koło Budapesztu rozpoczną walkę o awans do mistrzostw Europy 2017. Ostatnimi czasy biało-czerwone skupiały się na sparingach. Rywalizowały m.in. z Belgią i Czechami.

 

"To był dość trudny okres, bo oprócz intensywnych treningów, rozgrywałyśmy sporo meczów sparingowych. Cieszę się, że grając z mocnymi przeciwnikami, jak choćby z Belgią, potrafiłyśmy grać na wysokim poziomie i zwyciężać. Forma czasem falowała, ale uważam, że jesteśmy gotowe do eliminacji" – stwierdziła Malwina Smarzek.

 

Kilka tygodni temu, na początku przygotowań w Szczyrku, Joanna Wołosz, rozgrywająca Chemika i kadry stwierdziła, że jedyną opcją jest awans do mistrzostw.

 

"Moje zdanie jest podobne. Każda z nas wie, po co tam jedzie. Przez kilka ostatnich miesięcy intensywnie trenowałyśmy, aby być w dobrej dyspozycji. Chcemy wygrywać i wywalczyć awans z pierwszego miejsca. Nie kalkulujemy" – potwierdziła przyjmująca reprezentacji Polski.

 

Malwina Smarzek została przesunięta z pozycji atakującej na przyjmującą. Na lewym skrzydle występuje w reprezentacji, podobnie będzie w Chemiku Police.

 

"W pierwszej linii czuję się nieźle, atakowanie z lewej strony siatki nie jest dla mnie jakimś dużym utrudnieniem. Oczywiste jest, że więcej pracy czeka mnie w przyjęciu. Przechodzę przyspieszony kurs, czasem mam jeszcze problemy, ale staram się robić postępy" – dodała Smarzek.

 

Rywalkami biało-czerwonych w kwalifikacjach do mistrzostw Europy będą siatkarki z Finlandii, Węgier i Estonii. Awans do przyszłorocznych mistrzostw Europy wywalczy najlepsza drużyna w tabeli po dwóch  turniejach. Drużyna z drugiego miejsca uzyska prawo gry w barażu (2 i 9 października).

 

Terminarz kwalifikacji:

 

(Erd, Węgry)

 

16 września, piątek:
16.00: Finlandia – Polska
18.30: Węgry – Estonia

 

17 września, sobota:
16.00: Polska – Estonia
18.30: Węgry – Finlandia

 

18 września, niedziela:
16.00: Estonia – Finlandia
18.30: Polska – Węgry

 

(Bielsko-Biała, Polska)

 

23 września, piątek:
17.30: Finlandia – Węgry
20.00: Polska – Estonia

 

24 września, sobota:
15.00: Węgry – Estonia
17.30: Polska – Finlandia

 

25 września, niedziela:
17.30: Estonia – Finlandia
20.00: Polska – Węgry.

 

Skład reprezentacji Polski:

 

Joanna Wołosz (Chemik Police), Marlena Pleśnierowicz (Pałac Bydgoszcz), Tamara Kaliszuk (Tauron MKS Dąbrowa Górnicza), Anna Grejman (Polski Cukier Muszynianka Muszyna), Martyna Grajber, Julia Twardowska (Budowlani Łódź), Emilia Mucha (Profi Credit Bielsko-Biała), Berenika Tomsia (Imoco Volley Conegliano), Malwina Smarzek (Chemik Police), Zuzanna Efimienko (Metalleghe Sanitars Montichiari), Kamila Gaszczyk (Tauron MKS Dąbrowa Górnicza), Agnieszka Kąkolewska (Impel Wrocław), Agata Sawicka (Impel Wrocław), Agata Witkowska (Unendo Yamamay Busto Arsizio).

RM, Polsat Sport, chemik-police.com

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze