World Tour: Kantor i Łosiak w ćwierćfinale

Siatkówka
World Tour: Kantor i Łosiak w ćwierćfinale
fot. FIVB

Siatkarze plażowi Piotr Kantor i Bartosz Łosiak pokonali Kanadyjczyków Josha Binstocka i Sama Schachtera 2:0 (22:20, 21:16) i z kompletem dwóch zwycięstw awansowali do ćwierćfinału kończącego sezon turnieju World Tour Finals w Toronto.

W imprezie rywalizuje po 12 kobiecych i męskich par. Najlepsze duety z czterech grup bezpośrednio awansują do "ósemki". Te z miejsc drugiego i trzeciego walczyć będą w barażu o ćwierćfinał.

 

Właśnie w barażu swojej szansy będą szukać Grzegorz Fijałek (UKS SMS Łódź) i Mariusz Prudel (TS Volley Rybnik), którzy w grupie B jeden mecz wygrali, a jeden przegrali. Najpierw ulegli Łotyszom Aleksandrsowi Samoilovsowi i Janisowi Smedinsowi 1:2, a następnie pokonali Holendrów Alexandra Brouwera i Roberta Meeuwsena 2:0.

 

Kantor (MKS Dąbrowa Górnicza) i Łosiak (KS Jastrzębie) natomiast zainaugurowali występ w grupie C zwycięstwem nad Amerykanami Philem Dalhausserem i Nickiem Luceną 2:0.

 

To druga edycja World Tour Finals. W ubiegłym roku - bez udziału polskich par - rywalizowano w amerykańskim Fort Lauderdale.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze