Bundesliga: Błaszczykowski kapitanem Wolfsburga!

Piłka nożna
Bundesliga: Błaszczykowski kapitanem Wolfsburga!
fot. PAP

Jakub Błaszczykowski od tego lata jest zawodnikiem VfL Wolfsburg i w swoim zaledwie trzecim spotkaniu w nowym klubie spotkał go wielki zaszczyt: Dieter Hecking przyznał Polakowi opaskę kapitańską w meczu z Hoffenheim. Smaczku może dodawać fakt, że po drugiej stronie boiska kapitanem zespołu jest inny Polak, Eugen Polanski.

Jakub Błaszczykowski po wielu miesiącach problemów boiskowych wreszcie znalazł swoje miejsce w świecie piłkarskim: po udanym Euro 2016, na którym był jedną z najjaśniejszych postaci reprezentacji Polski Polak trafił do VfL Wolfsburg, który na murawie potrzebował doświadczenia i stabilizacji.

Błaszczykowski rozpoczął sezon na pozycji... prawego obrońcy i był pewnym punktem Wilków w nietypowej dla siebie roli. W trzeciej kolejce zespół Dietera Heckinga mierzy się na wyjeździe z TSG Hoffenheim, zaś 32-letni Polak nie tylko gra na swoim ulubionym skrzydle (do składu wrócił Vieirinha), ale dostał również od trenera zaufanie w postaci opaski kapitańskiej mimo, że to dopiero trzeci mecz Kuby w klubie!

Nominalnym kapitanem jest bramkarz Diego Benaglio, który jednak ostatnio stracił miejsce między słupkami na rzecz Belga Koena Casteelsa. Wicekapitanem na co dzień jest Brazylijczyk Luiz Gustavo, który jednak jest kontuzjowany. Kapitanem Hoffenheim jest inny Polak, Eugen Polanski.

 

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze