Puchar EHF: Dwubramkowa porażka Pogoni we Lwowie

Piłka ręczna

Wicemistrzynie Polski w piłce ręcznej, zawodniczki Pogoni Baltica Szczecin od porażki 22:24 z Galiczanką Lwów rozpoczęły rywalizację w pierwszej rundzie kwalifikacji Pucharu EHF. Rewanż w niedzielę także na Ukrainie.

O przegranej szczecinanek przesądził głównie początek drugiej połowy. Od stanu 13:12 dla Galiczanki w 32 min. podopieczne Adriana Struzika przez 11 minut nie zdołały zdobyć gola. W tym czasie rywalki pięciokrotnie pokonały Adriannę Płaczek w bramce Pogoni.

Od 45 min. (20:14 dla Galiczanki) Polki zaczęły odrabiać straty. Po dwóch celnych rzutach z linii siedmiu metrów Agaty Cebuli w 57. min lwowianki prowadziły już tylko dwoma bramkami (22:20). Przewagę tą utrzymały do końca spotkania. Po rzucie z prawego skrzydła Patrycji Królikowskiej na 22:24 szczecinianki jeszcze zdołały przejąć piłkę, ale na wyprowadzenie kontry zabrakło im już czasu.

Rewanż odbędzie się w niedzielę w tej samej hali we Lwowie, choć formalnie rolę gospodyń będą pełniły wicemistrzynie Polski.

Galiczanka Lwów - Pogoń Baltica Szczecin 24:22 (11:9)

Bramki: dla Galiczanki - Natalia Wolnyk 6, Maryna Konowałowa 5, Natalia Sawczyn 4, Natalia Turkało 4, Maryna Markiewicz 2, Anastasia Dorożywska 2, Natalia Sabowa 1; dla Pogoni - Moniky Bancilon 5, Patrycja Królikowska 5, Daria Zawistowska 3, Barbara Buratto 3, Agata Cebula 2, Kamila Szczecina 2, Patrycja Noga 1, Aleksandra Zimny 1.