World Tour Finals: Wygrane par z Niemiec i Brazylii

Siatkówka
World Tour Finals: Wygrane par z Niemiec i Brazylii
fot. FIVB

Mistrzynie olimpijskie w siatkówce plażowej Niemki Laura Ludwig i Kira Walkenhorst wygrały kończący sezon turniej World Tour Finals w Toronto. W finale pokonały Szwajcarki Nadine Zumkehr i Joanę Heidrich 2:0 (21:18, 21:16).

Rywalizacja mężczyzn także zakończyła się sukcesem złotych medalistów olimpijskich z Rio. W decydującym meczu Brazylijczycy Alison Cerutti oraz Bruno Schmidt zwyciężyli swoich rodaków Pedro Solberga i Evandro 2:0 (21:19, 21:19).

 

Obie polskie pary: Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel oraz Piotr Kantor i Bartosz Łosiak przegrały w ćwierćfinale. Fijałek (UKS SMS Łódź) i Prudel (TS Volley Rybnik) ulegli Ceruttiemu i Schmidtowi 0:2 (19:21, 15:21). Z kolei Kantor (MKS Dąbrowa Górnicza) i Łosiak (KS Jastrzębie) przegrali z Kanadyjczykami Benem Saxtonem i Chaimem Schalkiem 1:2 (21:17, 12:21, 11:15).

 

W imprezie rywalizowało w fazie grupowej po 12 kobiecych i męskich par. To druga edycja World Tour Finals. W ubiegłym roku - bez udziału polskich par - zawody odbyły się w amerykańskim Fort Lauderdale.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze