Mecz Przyjaźni bez sentymentów. Zwycięstwo Arki

W meczu kończącym 9. kolejkę Lotto Ekstraklasy Arka Gdynia pokonała 1:0 Cracovię. Zwycięską bramkę zdobył w drugiej połowie Marcus da Silva.

Przed meczem trener Cracovii Jacek Zieliński miał olbrzymi ból głowy. Urazy wykluczyły z gry kilku ważnych zawodników „Pasów”: Pawła Jaroszyńskiego, Antona Karaczanakowa, Huberta Wołąkiewicza, a także Erika Jendriska, który rozchorował się tuż przed meczem. Mimo to, krakowianie w pierwszej połowie byli stroną aktywniejszą. To oni częściej atakowali bramkę rywala. W 17 min. po podaniu Jakuba Wójcickiego Mateusz Szczepaniak trafił w słupek. Konradowi Jałosze nie szczęście, a umiejętności pomogły natomiast przy technicznym uderzeniu Tomasza Brzyskiego. Równie imponującą interwencją popisał się Grzegorz Sandomierski, który w 36 min. efektownie wybił piłkę po uderzeniu z rzutu wolnego Mateusza Szwocha. Mimo kilku niezłych okazji do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.

Emocji nie brakowało także w drugiej połowie. Najpierw kolejną świetną obroną popisał się Jałocha, który instynktownie odbił strzał Miroslava Čovilo. Kilka minut później Sandomierski uratował zespół broniąc uderzenie Michał Marcjanika. Bramka padła w 70 min., ale okazało się, że Dawid Sołdecki, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym, był na spalonym. O spalonym nie było mowy w 75 min. W polu karnym Adam Marciniak dograł do Marcusa da Silvy (który na murawie pojawił się minutę wcześniej), a ten precyzyjnym uderzeniem prawą nogą pokonał bramkarza Cracovii. Taki rezultat utrzymał się do samego końca. W ostatnich minutach spotkania na boisku pojawił się także debiutant, Austriacki pomocnik Arki Dominik Hofbauer.

ARKA GDYNIA – CRACOVIA 1:0 (0:0)

BRAMKI: Da Silva 76. SĘDZIA: Raczkowski (Warszawa). WIDZÓW: 9436.

ARKA: Jałocha – Zbozień, Marcjanik, Sołdecki, Warcholak – Yussuff (74. Da Silva), Łukasiewicz, Marciniak, Szwoch, Božok (89. Hofbauer) – Zjawiński (82. Siemaszko).

CRACOVIA: Sandomierski – Deleu (82. Steblecki), Malarczyk, Polczak, Brzyski – Wójcicki, Dąbrowski (67. Cetnarski), Čovilo, Budziński, Szczepaniak (75. Vestenický) – Piątek.

ŻÓŁTE KARTKI: Sołdecki, Marcus Vinícius - Čovilo, Dąbrowski, Budziński, Malarczyk.