MŚ w triathlonie: Braterska pomoc na finiszu

Hiszpan Mario Mola o zaledwie cztery punkty wyprzedził Brytyjczyka Jonathana Brownlee w klasyfikacji końcowej mistrzostw świata w triathlonie. Trzecie miejsce zajął inny hiszpański zawodnik Fernando Alarza. 9. rundka mistrzostw świata zasługuje na szczególną uwagę ze względu na dramatyczny i piękny finisz braci Brownlee...

Ostatnie, dziewiąte zawody cyklu odbyły się w meksykańskim Cozumel. Triumfował w nich Henri Schoeman z Republiki Południowej Afryki (wywalczył brąz IO w Rio). Za nim uplasowali się wicemistrz olimpijski 2016 Jonathan Brownlee i jego starszy brat Alistair Brownlee, złoty medalista igrzysk w Londynie i Rio de Janeiro. Na piątej pozycji uplasował się Mola.

W klasyfikacji generalnej MŚ Mola o zaledwie cztery punkty pokonał Jonathana Brownlee. Ponad 700 punktów stracił do nich Alarza.

Jeszcze na 400 metrów przed metą na czele stawki znajdował się młodszy z braci Brownlee, będący na najlepszej drodze do zdobycia tytułu mistrzowskiego. Upał spowodował, że lider tracił siły i zaczął się słaniać. Biegnący za nim Alistair zamiast walczyć o zwycięstwo pomógł młodszemu bratu dobiec do celu. Alistair pchnął Jonathana, by jako pierwszy przekroczył linię mety, a ten dzięki jego pomocy zajął drugie miejsce w wyścigu, jak i w klasyfikacji generalnej.

Po wyścigu Jonathan został wysłany do szpitala, skąd umieścił wpis na twitterze dziękując swojemu bratu. - "Twoja lojalność jest niesamowita" - napisał.

Wcześniej zakończyła się rywalizacja kobiet. Zwyciężyła reprezentantka Bermudów Flora Duffy, najlepsza również w Cozumel.

Wyniki ostatniej, 9. rundy finałowej MŚ (1500 m pływanie, 40 km rowerem i 10 km bieg):