MŚ w triathlonie: Braterska pomoc na finiszu

Inne
MŚ w triathlonie: Braterska pomoc na finiszu
fot. PAP

Hiszpan Mario Mola o zaledwie cztery punkty wyprzedził Brytyjczyka Jonathana Brownlee w klasyfikacji końcowej mistrzostw świata w triathlonie. Trzecie miejsce zajął inny hiszpański zawodnik Fernando Alarza. 9. rundka mistrzostw świata zasługuje na szczególną uwagę ze względu na dramatyczny i piękny finisz braci Brownlee...

Ostatnie, dziewiąte zawody cyklu odbyły się w meksykańskim Cozumel. Triumfował w nich Henri Schoeman z Republiki Południowej Afryki (wywalczył brąz IO w Rio). Za nim uplasowali się wicemistrz olimpijski 2016 Jonathan Brownlee i jego starszy brat Alistair Brownlee, złoty medalista igrzysk w Londynie i Rio de Janeiro. Na piątej pozycji uplasował się Mola.

 

W klasyfikacji generalnej MŚ Mola o zaledwie cztery punkty pokonał Jonathana Brownlee. Ponad 700 punktów stracił do nich Alarza.

 

Jeszcze na 400 metrów przed metą na czele stawki znajdował się młodszy z braci Brownlee, będący na najlepszej drodze do zdobycia tytułu mistrzowskiego. Upał spowodował, że lider tracił siły i zaczął się słaniać. Biegnący za nim Alistair zamiast walczyć o zwycięstwo pomógł młodszemu bratu dobiec do celu. Alistair pchnął Jonathana, by jako pierwszy przekroczył linię mety, a ten dzięki jego pomocy zajął drugie miejsce w wyścigu, jak i w klasyfikacji generalnej.

 

Po wyścigu Jonathan został wysłany do szpitala, skąd umieścił wpis na twitterze dziękując swojemu bratu. - "Twoja lojalność jest niesamowita" - napisał.

 


Wcześniej zakończyła się rywalizacja kobiet. Zwyciężyła reprezentantka Bermudów Flora Duffy, najlepsza również w Cozumel.

Wyniki ostatniej, 9. rundy finałowej MŚ (1500 m pływanie, 40 km rowerem i 10 km bieg):
    
    mężczyźni:
    1. Henri Schoeman (RPA)        1:46.50
    2. Jonathan Brownlee (W. Brytania) strata 18 s
    3. Alistair Brownlee (W. Brytania)     18
    
    klasyfikacja końcowa (po 9 zawodach):
    1. Mario Mola (Hiszpania)      4819 pkt
    2. Jonathan Brownlee (W. Brytania) 4815
    3. Fernando Alarza (Hiszpania)   4087
    
AP, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze