Trener, którego zwolniono dwa razy w ciągu tygodnia

Piłka nożna
Trener, którego zwolniono dwa razy w ciągu tygodnia
fot. PAP/EPA

Trener zespołu Jaguares Chiapas, grającego w meksykańskiej ekstraklasie piłkarskiej, Paragwajczyk Jose Saturnino Cardozo został w ciągu zaledwie kilku dni dwukrotnie zwolniony z funkcji. Czary goryczy dopełniła niedzielna porażka u siebie z Cruz Azul 0:3.

Wcześniej kierownictwo klubu pożegnało się z nim w ubiegły poniedziałek. Po proteście zawodników, Cardozo ponownie rozpoczął pracę we wtorek.

 

Powodami decyzji o zwolnieniu szkoleniowca była fatalna gra jego podopiecznych. Z zaledwie czterema punktami (zwycięstwo i remis) w dziewięciu meczach i z bilansem bramek 4-17 są "czerwoną latarnią" ligi, w której występuje osiemnaście drużyn.

 

Rada dyrektorów podziękowała Cardozo za profesjonalizm, zaangażowanie i poświęcenie, a pełnienie obowiązków trenerskich powierzyła Sergio Bueno. Po raz pierwszy zasiądzie on na ławce w środowym meczu z Club Leon. Bueno już dwukrotnie pracował z piłkarzami Chiapas, a miało to miejsce w 2003 roku oraz w latach 2013-2015.

 

W innym meczu ligi meksykańskiej Club Leon pokonał w ostatniej kolejce w wyjazdowym meczu drużynę America 2:0 zajmującą siódme miejsce w tabeli z 14 punktami. Reakcją na porażkę było nieoczekiwane zwolnienie trenera Ignacio Ambriza. America w ostatnich czterech meczach przed własną publicznością zdobyła zaledwie jeden punkt i strzeliła tylko jedną bramkę.

AP, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie