Kadra piłkarek ręcznych na turniej w Zielonej Górze

Piłka ręczna
Kadra piłkarek ręcznych na turniej w Zielonej Górze
fot. CyfraSport

Szkoleniowiec reprezentacji Polski kobiet w piłce ręcznej Leszek Krowicki powołał 18-osobową kadrę na towarzyski turniej, który odbędzie się w dniach 7-8 października w Zielonej Górze. Do składu wraca po ponad półtorarocznej przerwie Alina Wojtas, a w kadrze znalazło się także miejsce dla 18-letniej Natalii Nosek z SMS Płock.

Turniej w Zielonej Górze, w którym oprócz Polek wystąpią Słowaczki, Szwedki i reprezentantki Islandii będzie oficjalnym debiutem Leszka Krowickiego w roli szkoleniowca kadry. Polskie piłkarki ręczne w półfinale imprezy zmierzą się ze Słowacją, a w razie awansu do finału bardzo prawdopodobnym rywalem naszej kadry są mocne Szwedki.

O dobry wynik Polki powalczą w bardzo mocnym składzie, do którego po długiej przerwie wraca między innymi Alina Wojtas. Kontuzja kolana wykluczyła naszą rosłą rozgrywającą z gry w reprezentacji na ponad półtorej roku. Druga linia naszej kadry prezentuje się imponująco, bo powołania otrzymały również między innymi Monika Kobylińska, Karolina Kudłacz-Gloc i Kinga Byzdra.

W kategoriach niespodzianki można rozpatrywać brak powołania dla Moniki Stachowskiej, która znalazła się w szerokiej 39-osobowej kadrze, z której Krowicki wybierze wąski skład na mistrzostwa Europy w Szwecji. Być może szkoleniowiec po prostu dał odpocząć obrotowej, która od wielu lat jest filarem środka defensywy w naszej reprezentacji.

W rezerwie trener Krowicki pozostawił również inną etatową reprezentantkę - Annę Wysokińską, która nie opuściła żadnego z ostatnich wielkich turniejów kadry. Na pozycji bramkarki powołania otrzymały Weronika Gawlik, Adrianna Płaczek i Weronika Kordowiecka. Z kolei najmłodszą szczypiornistką powołaną na turniej w Zielonej Górze jest Natalia Nosek. 18-latka może zadebiutować w kadrze w starciu ze Słowacją.

Transmisje z turnieju towarzyskiego w Zielonej Górze na sportowych antenach Polsatu.

 


Powołania na towarzyski turniej w Zielonej Górze

Bramkarki: Weronika Gawlik (MKS Selgros Lublin), Adrianna Płaczek (Pogoń Baltica Szczecin), Weronika Kordowiecka (Vistal Gdynia)
Rozgrywające: Marta Gęga (MKS Selgros Lublin), Monika Kobylińska (Vistal Gdynia), Aleksandra Zimny (Pogoń Baltica Szczecin), Ewa Andrzejewska (EKS Start Elbląg), Natalia Nosek (SMS Płock), Karolina Kudłacz – Gloc (HC Lipsk), Emilia Galińska (Neckersulmer SU), Kinga Achruk (ŽRK Budućnost Podgorica), Alina Wojtas (Larvik HK).
Skrzydłowe: Katarzyna Janiszewska (Vistal Gdynia), Daria Zawistowska, Patrycja Królikowska (obydwie Pogoń Baltica Szczecin), Kinga Grzyb (Zagłębie Lubin).
Obrotowe: Joanna Drabik (MKS Selgros Lublin), Kamila Szczecina (Pogoń Baltica Szczecin).

Zawodniczki pozostające w rezerwie:

Agnieszka Kocela, Sylwia Matuszczyk (obydwie MKS Selgros Lublin)
Magda Balsam, Aleksandra Stokłosa (obydwie EKS Start Elbląg)
Katarzyna Pasternak (AZS Łączpol AWFiS Gdańsk)
Joanna  Kozłowska (Vistal Gdynia)
Anna Wysokińska (Ankara Yenimahalle Bld SK)

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze