MotoGP: Nick Hayden wystartuje w Grand Prix Aragonii

Moto
Nick Hayden (z prawej).

W najbliższy weekend w eliminacjach motocyklowych mistrzostw świata Grand Prix Aragonii weźmie udział po blisko rocznej przerwie triumfator rywalizacji w klasie MotoGP w 2006 roku Amerykanin Nick Hayden.

35-letni Hayden wystąpi w tej klasie w miejsce kontuzjowanego Australijczyka Jacka Millera, który doznał urazu ręki. Będzie to jego pierwszy start w tegorocznym cyklu GP. - Nie mam dwadzieścia dwa, lecz trzydzieści pięć lat. Zadomowiłem się w rywalizacji w konkurencji superbike'ów. Tam właśnie się realizuję - powiedział Hayden.

W ostatnim tygodniu Amerykanin zajął trzecie miejsce w zawodach na niemieckim torze wyścigowym EuroSpeedway Lausitz, położonym blisko Klettwitz w Brandenburgii we wschodnich Niemczech, niedaleko granicy z Polską.

Hayden w sportowym światku nazywany "Kentucky Kid" starty w klasie MotoGP rozpoczął w roku 2003 na Hondzie w zespole Repsol Honda Team. Jego partnerem był znany w tej branży Włoch Valentino Rossi. Udany debiut przyniósł mu nagrodę „Rookie of the Year” dla najlepszego debiutanta, a sezon ukończył na piątym miejscu gromadząc 130 punktów. Dwukrotnie stanął na najniższym stopniu podium. W sezonie 2015 w barwach Aspar Racing Team uzyskał 16 punktów i zajął 20. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Bezpośrednie relacje z Grand Prix Aragonii w Polsacie Sport News i na Polsatsport.pl.