Polskie siatkarki przygotowują się do decydujących bojów w eliminacjach ME

Siatkówka
Polskie siatkarki przygotowują się do decydujących bojów w eliminacjach ME
fot. Cyfrasport

Polskie siatkarki są o krok od awansu do mistrzostw Europy 2017. Wygrały w grupie C z Finlandią i Estonią po 3:0 oraz Węgrami 3:1 i przygotowują się do turnieju rewanżowego, który zostanie rozegrany w Bielsku-Białej. Transmisje w Polsacie Sport.

Polskie siatkarki wróciły do kraju w poniedziałek. Tego dnia miały odnowę. Dziś w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich COS w Szczyrku były na pierwszym treningu. Do „14”, która grała na Węgrzech dołączyły przyjmująca Natalia Kurnikowska i środkowa Małgorzata Jasek.

 

- Zdobycie w pierwszym turnieju kompletu punktów nie może wywoływać hura optymizmu – powiedział trener reprezentacji Polski Jacek Nawrocki. – W Bielsku-Białej trzeba wygrać wszystkie mecze. Nasze najgroźniejsze rywalki Węgierki zrobią wszystko, żeby pokonać Finlandię i Estonię. Z pewnością mecz ostatni będzie decydował, kto uzyska bezpośredni awans.

 

W turnieju na Węgrzech Polska wygrała z gospodyniami 3:1, przegrywając pierwszego seta 23:25. – Nasze rywalki narzuciły sobie presję, którą wykorzystaliśmy. Na pewno jest to zespół doświadczony. Ma w składzie zawodniczki grające w lidze włoskiej. Siła ataku opiera się na Dorze Horvath, Ricie Liliom Edinie Dobi – podsumował trener Nawrocki. Dodajmy, że w meczu z Polską wymieniona trójka zawodniczek zdobyła 31 punktów.

 

Poza podopiecznymi trenera Jacka Nawrockiego po pierwszych turniejach kwalifikacyjnych w tabelach swoich grup prowadzą: Włochy (A), Belgia (B), Chorwacja (D), Bułgaria (E) i Białoruś (F).

 

Mistrzostwa Europy kobiet w 2017 roku rozegrane zostaną w Azerbejdżanie i Gruzji. Poza gospodyniami awans mają zapewniony najlepsze zespoły poprzedniego czempionatu – Rosja, Holandia, Serbia, Turcja i Niemcy.

 

Program turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw Europy:

 

23 września, piątek:
17.30: Finlandia – Węgry
20.00: Polska – Estonia

 

24 września, sobota:
15.00: Węgry – Estonia
17.30: Polska – Finlandia

 

25 września, niedziela:
17.30: Estonia – Finlandia
20.00: Polska – Węgry.

 

Transmisje spotkań w Polsacie Sport. Awans do przyszłorocznych mistrzostw Europy wywalczą zwycięzcy sześciu grup. Drużyny z drugich miejsc uzyskają prawo gry w barażu (2 i 9 października).

RM, pzps.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze