Wasilewski z czerwoną kartką, kilka minut Bielika w Pucharze Ligi Angielskiej

Marcin Wasilewski znalazł się w podstawowej jedenastce w przegranym spotkaniu przeciwko Chelsea Londyn (2:4) w Pucharze Ligi Angielskiej. Polak grał do 89. minuty, gdy po uderzeniu łokciem przeciwnika został wyrzucony z boiska. Cały mecz na ławce rezerwowych spędził Bartosz Kapustka. Kilka minut gry od trenera Arsene'a Wengera dostał inny z Polaków Krystian Bielik, który pojawił się na murawie w 87. minucie zwycięskiego meczu (4:0) przeciwko Nottingham Forest.

Dla Wasilewskiego to pierwszy mecz w tym sezonie, ale jego gra pozostawiała wiele do życzenia. Popularny "Wasyl" od początku nie przebierał w środkach i ostro traktował rywali. W doliczonym czasie gry nie zdążył z przykryciem Gary'ego Cahila, który zdobył gola po rzucie rożnym.

W drugiej połowie Polak popełnił prosty błąd techniczny, który kosztował "Lisy" utratę bramki. Wasilewski zbyt krótko wybił piłkę z własnego pola karnego, trafiła ona do Cesara Azpilicuety, a ten oddał precyzyjny strzał z 20 metrów. Kilka minut później obrońca Leicester obejrzał żółtą kartkę

W 70. minucie Wasilewski po raz kolejny popełnił prosty błąd, ale sytuacji sam na sam nie wykorzystał Diego Costa. Polak swój kiepski występ zakończył minutę przed końcem spotkania, gdy w niegroźnej sytuacji uderzył łokciem Costę. Po tym zdarzeniu obrona Leicester poszła w rozsypkę, a Chelsea wygrała 4:2.

6 minut w spotkaniu z Nottingham zaliczył Bielik. Polak wszedł na boisko przy stanie 3:0 dla "The Gunners" i zajął miejsce na prawej obronie.