Huw Jenkins, szef Swansea City, miał spotkać się z Ryanem Giggsem już po środowym spotkaniu "Łabędzi" z Manchesterem City. Rozmowy zostały wstrzymane przez udziałowców klubu Steve'a Kaplana i Jasona Leviena, ale zwolnienie 60-letniego Francesco Guidolina wydaje się nieuniknione. Brytyjskie media spekulują, że do zmiany na stanowisku menadżera może dojść jeszcze przed przerwą reprezentacyjną w październiku (6-8).

Pozycja Włocha jest zagrożona nie tylko ze względu na słabe wyniki, ale w ostatnim czasie coraz więcej osób poddaje w wątpliwość metody treningowe szkoleniowca oraz zwraca uwagę na niezbyt dobrą atmosferę panującą w zespole.

Swansea City w obecnym sezonie spisuje się poniżej oczekiwań. Po pięciu kolejkach z czterema punktami na koncie "Łabędzie" plasują się na 15. miejscu w tabeli Premier League i mają tylko jedno oczko przewagi nad strefą spadkową. W kolejnych ligowych spotkanich piłkarze z Liberty Stadium zmierzą się z Manchesterem City oraz Liverpoolem FC. Bramkarzem Swansea City jest reprezentant Polski Łukasz Fabiański.