Asseco Resovia w sezonie 2015/2016 straciła tytuł mistrza Polski na rzecz ZAKSY Kędzierzyn-Koźle i teraz pała żądzą rewanżu. W zespole ze stolicy Podkarpacia doszło do wielu zmian kadrowych, a najważniejsza dotyczyła pozycji przyjmującego i atakującego. Odeszli między innymi Nikołaj Penczew i Bartosz Kurek, a w ich miejsce do zespołu dołączyli np. znany kibicom Marko Ivović czy Kanadyjczyk Gavin Schmitt.

Nowych graczy będzie można zobaczyć w komplecie już w czwartek o 18:00 w Galerii Rzeszów, gdzie odbędzie się oficjalna prezentacja drużyny. - Galeria Rzeszów jest naszym sprawdzonym Partnerem od lat, a nasza współpraca znacznie wykracza poza standardową umowę sponsoringową - mówi cytowany przez stronę internetową Asseco Resovii, prezes klubu Bartosz Górski. W tym roku zespół wicemistrza Polski i rzeszowska galeria chcieli zorganizować prezentację zespołu z wielką pompą... ale w ostatniej chwili ich plany nieco pokrzyżowały problemy zdrowotne jedenej z gwiazd wieczoru.

Nie chodzi bynajmniej o żadnego z siatkarzy, a o polską gwiazdę muzyki pop Ewelinę Lisowską, która miała zaśpiewać na prezentacji zespołu. Do występu jednak nie dojdzie ze względu na problemy zdrowotne 25-latki. - Jest mi bardzo przykro, ale z powodu problemów zdrowotnych muszę odwołać wszystkie aktywności zawodowe do soboty. Obecnie przebywam w szpitalu i jestem pod stałą obserwacją lekarzy. Proszę Was o zrozumienie i dobrą myśl. Będzie dobrze - zapewnia Lisowska za pośrednictwem Facebooka.