Wyjście z grupy w Lidze Mistrzów pierwszym celem mistrza Polski

Siatkówka
Wyjście z grupy w Lidze Mistrzów pierwszym celem mistrza Polski
fot. PAP

"Liga Mistrzów to turniej na wysokim poziomie z silnymi rywalami. Mówiąc o ambicjach: docelowo chcielibyśmy oczywiście zagrać w Final Four, ale na ten moment jako pierwszy cel stawiamy sobie wyjście z grupy" - powiedział trener ZAKSY Kędzierzyn-Koźle Ferdinando de Giorgi.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zorganizowała konferencję prasową dotyczącą startu drużyny w Lidze Mistrzów. Mistrzów Polski reprezentowali: prezes Sebastian Świderski, trener Ferdinando De Giorgi, asystenci: Oskar Kaczmarczyk i Michał Chadała oraz kapitanowie drużyny: Benjamin Toniutti i Paweł Zatorski.

 

"Jesteśmy dumni z tego, że możemy brać udział w Lidze Mistrzów. Jest to turniej na wysokim poziomie z silnymi rywalami. Mówiąc o ambicjach: docelowo chcielibyśmy oczywiście zagrać w Final Four, ale na ten moment jako pierwszy cel stawiamy sobie wyjście z grupy. Potem, jeśli nam się uda, będziemy myśleć o dalszych kwestiach, na które wpływ będą miały m.in. takie czynniki jak: klasyfikacja w Lidze czy losowanie drużyn" - stwierdził trener De Giorgi.

 

"Liga Mistrzów to najwyższa skala trudności, mamy bardzo trudną grupę, wszystkie cztery zespoły będą walczyć by wyjść dalej, ale nasza drużyna doświadczyła walki i wierzę, że ta pierwsza runda będzie owocna" - ocenił Benjamin Toniutti, a Paweł Zatorski dodał: "Grałem w Lidze Mistrzów i wiem, że to duże wyzwanie. Jednak wierzę w naszą drużynę, pracę z trenerami. Naszą siłą jest również wzajemne zaufanie i jestem przekonany, że przez najtrudniejsze momenty przejdziemy razem."

 

Start w rozgrywkach Ligi Mistrzów, to obok kontekstu sportowego, również organizacja i logistyka.

 

"Przed nami i wiele pracy i radość, że po kilku latach wracamy do elity. To nie jest łatwy turniej, nie tylko pod kątem sportowym ale i organizacyjnym. Jest wiele obostrzeń i wymagań, które musimy spełnić. Na obecną chwilę jesteśmy gotowi, czekamy na informację o czwartym przeciwniku, by zaplanować logistykę. To oczywiście również kwestia finansowa. Nie udało nam się pozyskać sponsora specjalnie na ten turniej, ale kilku naszych sprawdzonych partnerów wsparło nasze działania. Również Miasto przyznało nam dotację na ten cel. Gra w Lidze Mistrzów to kolejny krok w budowaniu dobrej historii ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Zeszły sezon był znakomitym otwarciem. Chcemy mierzyć się z najlepszymi. Ważny jest również akcent sentymentalny, bo spotkamy się z byłymi zawodnikami czy trenerami ZAKSY – Antonine Rouzierem, Danielem Castellanim" - stwierdził prezes klubu Sebastian Świderski.

 

Mecze w Lidze Mistrzów mistrzowie Polski będą rozgrywać na hali w Kędzierzynie – Koźlu. Jest jednak duża szansa, że drużyna zawita również do Opola.

 

Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle w zbliżającej się edycji Ligi Mistrzów będą rywalizować w grupie A z rosyjskim Dynamo Moskwa oraz tureckim İstanbul BBSK. Stawkę uzupełni drużyna z kwalifikacji. Abiant Lycurgus Groningen (Holandia)/Dobrudja 07 Dobrich (Bułgaria) - Noliko Maaseik (Belgia). W fazie grupowej tej imprezy zagrają również wicemistrzowie Polski - siatkarze Asseco Resovii. PGE Skra Bełchatów rozpocznie zmagania w eliminacjach. Kwalifikacje rozpoczną się 2 listopada, pierwsze mecze fazy grupowej zaplanowane są na 6 grudnia.

RM, Polsat Sport, zaksa.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze