Analizy taktyczne Jacka Magiery podczas Euro 2016 (WIDEO)

Piłka nożna
Analizy taktyczne Jacka Magiery podczas Euro 2016 (WIDEO)
fot. Polsat Sport

Jacek Magiera na 99 procent zostanie w ciągu kilkudziesięciu najbliższych godzin pierwszym trenerem Legii Warszawa. Były piłkarz Wojskowych sam zapracował na taki ruch znakomitym prowadzeniem Zagłębia Sosnowiec w ostatnich tygodniach. Zanim jednak wziął się do pracy w Sosnowcu, w czasie Euro 2016 analizował na sportowych antenach Polsatu mecze turnieju we Francji...

Magiera dał się poznać w studiu Euro 2016 jako znakomity analityk. Jego komentarze boiskowych wydarzeń zawsze były nietuzinkowe, a 39-latek zwracał uwagę na takie szczegóły, których zwykły kibic nie był w stanie wyłapać. Były piłkarz Legii Warszawa najpierw pojawiał się w przedmeczowym studiu, by przeanalizować mocne i słabe strony zespołów, które tego dnia miały zaprezentować się na francuskich boiskach. Następnie, na koniec dnia meczowego brał pod lupę poszczególne akcje, które jego zdaniem były kluczowe w danym spotkaniu.

Po Euro 2016 Magiera ruszył do Sosnowca, bo w nowym sezonie 1 ligi poprowadzić miejscowe Zagłębie. Sosnowiczanie pod jego wodzą grali w pierwszych kolejkach znakomicie i w tym momencie są liderem tabeli z czteropunktową przewagą nad drugą Sandecją Nowy Sącz. Misja "Zagłębie" zakończyła się jednak w piątek 22 września, gdy Magiera rozwiązał kontrakt z klubem Sosnowca. Następnym przystankiem w trenerskiej karierze 39-latka ma być Legia. Czy były piłkarz Wojskowych będzie sobie radził na ławce mistrza Polski równie dobrze jak przed kamerami?

W załączonych materiałach wideo analizy taktyczne Jacka Magiery z meczów: Niemcy - Polska, Anglia - Rosja i Hiszpania - Turcja, a także analiza reprezentacji Polski przed Euro 2016.

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie