Były ekstraklasowy bramkarz poszukiwany przez policję!

Piłka nożna
Były ekstraklasowy bramkarz poszukiwany przez policję!
fot.PAP

Były bramkarz Odry Wodzisław Śląski - Marcin Bęben jest poszukiwany przez organ ścigania. 36-letni były golkiper w latach 2001-2004 wystąpił w 87 meczach Ekstraklasy.

Bęben jest poszukiwany na podstawie art. 284 § 2 Kodeksu Karnego, czyli przywłaszczenie powierzonej rzeczy ruchomej (typ podstawowy). Wychowankowi CKS Czeladź grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Taką informację podał portal poszukiwani.policja.pl.

 

1 liga: Szlachetny gest piłkarzy i kibiców! Zbiórka na protezę dla legendy Zagłębia

Bęben przez trzy sezony był podstawowym graczem Odry. W sezonie 2004/2005 "bohater" policyjnych kartotek stracił miejsce w składzie na rzecz o rok młodszego Mariusza Pawełka, który obecnie strzeże bramki Śląska Wrocław.

Zimą 2005 roku Bęben przeniósł się do klubu, którego legendą jest jego ojciec - Marek. Mowa tu o Zagłębiu Sosnowiec, które wówczas występowało na zapleczu Ekstraklasy. W drużynie z Sosnowca grał do przerwy zimowej w sezonie 2005/2006.

Po opuszczeniu Zagłębia reprezentował barwy klubów z niższych lig (m.in. GKS-u Jastrzębie Zdrój). Zaliczył także epizod na niemieckich boiskach - Viktoria Köln. W 2014 roku Bęben zawiesił buty na kołku.

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze