Pokonał mistrzów świata, awansował na Euro. Co dalej z Martinem O’Neillem?

Piłka nożna
Pokonał mistrzów świata, awansował na Euro. Co dalej z Martinem O’Neillem?
fot. PAP

Po paru miesiącach niepewności i spekulacji w irlandzkiej prasie w końcu wyjaśniła się dalsza przyszłość Martina O’Neilla, trenera reprezentacji Irlandii. Razem ze swoim asystentem Royem Keanem przedłużyli kontrakt z irlandzką federacją i na ławce kadry narodowej pozostaną do mistrzostw świata 2018, które odbędą się w Rosji.

Sprawa wyjaśniła się w piątek, gdy O’Neill na konferencji prasowej przynał: „Mam podpisany nowy kontrakt. To nigdy nie było problemem. Roy i sztab szkoleniowy podążyli moim śladem. Jesteśmy zachwyceni.”

 

Irlandczycy po pierwszej kolejce eliminacji do MŚ 2018 znajdują się na trzecim miejscu w swojej grupie (ex aequo z Serbami). W pierwszym meczu zremisowali na wyjeździe z Serbią 2:2. W październiku mają bardzo realne szanse na zainkasowanie kolejnych punktów - zmierzą się z Gruzją i Mołdawią. W grupie D za rywali mają jeszcze reprezentacje Walii i Austrii, które obecnie zajmują dwa pierwsze miejsca w tabeli.

 

O’Neill jeden awans na dużą imprezę z reprezentacją już wywalczył, o czym dobrze mogą pamiętać polscy kibice. Po tym jak 2013 roku przejął irlandzką kadrę o wyjazd na Euro 2016 przyszło mu walczyć m.in. z Polską. W eliminacjach z drużyną Nawałki Irlandczycy najpierw zremisowali, a w marcu 2015 przegrali na Stadionie Narodowym. W trakcie eliminacji zaliczyli również remis i zwycięstwo w starciach z reprezentacją Niemiec. Na Euro zakwalifikowali się po barażach z Bośnią i Hercegowiną.

 

Na turnieju we Francji w grupie zremisowali ze Szwecją, przegrali z Belgią i wygrali z Włochami. Odpadli w 1/8 po tym jak ulegli gospodarzom imprezy 1:2.

AP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie