Forum Polskiego Futbolu to pierwsza w Polsce tej rangi konferencja z udziałem najważniejszych osób mających wpływ na rozwój polskiej piłki nożnej oraz ekspertów zagranicznych, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami, wiedzą i pomysłami. W tym prestiżowym wydarzeniu, uczestniczyło blisko 300 czołowych przedstawicieli świata futbolu, sportu, biznesu, instytucji publicznych, samorządów oraz mediów w Polsce.

 

- Jesteśmy prężnym i dużym krajem, który ma potencjał i zasługuje na obecność w piłkarskiej elicie Europy. Inwestycja w sport dzieci i młodzieży, to inwestycja na lata, która w przyszłości na pewno przyniesie wiele medali – przekonywał Witold Bańka Minister Sportu i Turystyki.

 

Zbigniew Boniek prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej zwracał uwagę, że najlepsze piłkarskie projekty innych krajów należy dostosować do polskich realiów: "Każdy powinien podzielić się tym co ma najlepsze by budować lepszą jakość. Kluczem do sukcesu jest kilka dobrych klubów piłkarskich w Polsce, które zbudują nam dobrą ligę. Trzeba jednak zatrzymać odpływ młodych piłkarzy do lig zagranicznych, bo mamy system, organizacje, orliki, szkoły i akademie, ale nie potrafimy z tego całego dorobku skorzystać."

 

W opinii Dariusza Mioduskiego głównego organizatora Forum, członka Zarządu European Club Associations (ECA) i zarazem większościowego właściciela Legii Warszawa, polskiej piłce należy postawić ambitne wyzwania: "Wierze, że taki kraj jak Polska zasługuje na wysoki ranking naszej reprezentacji i klubów, na znalezienie się w elicie piłkarskiej Europy. Wierzę, że pomimo tego co dzieje się dzisiaj w świecie europejskiej piłki, możemy to osiągnąć jeżeli wypracujemy wspólne cele i będziemy współpracować w ich osiąganiu. Wierzę, że Forum jest początkiem takiej współpracy, która doprowadzi nas tam gdzie powinny sięgać nasze ambicje i marzenia."

 

Forum Polskiego Futbolu to wydarzenie poświęcone strategii rozwoju polskiej piłki nożnej, zorganizowane pod patronatem Ministra Sportu i Turystyki przy współpracy merytorycznej z European Club Association (ECA), Polskim Związkiem Piłki Nożnej i Ekstraklasą.