U-19: Piłkarki nie wyszły na mecz z powodu... kaca?

Piłka nożna
U-19: Piłkarki nie wyszły na mecz z powodu... kaca?
fot. PAP

UEFA wszczęła postępowanie w sprawie szkockiej reprezentacji kobiecej do lat 19, która odmówiła gry w meczu eliminacji piłkarskich mistrzostw Europy z Serbią. Jako powód podano chorobę, ale media z Bałkanów sugerowały, że zawodniczkom przeszkodził ... kac.

Szkotki miały się zmierzyć z Serbkami w poniedziałek w Albanii w pojedynku, którego stawką było zajęcie pierwszego miejsca w grupie. Drużyna nie wyszła na boisko, a jako powód podano kłopoty zdrowotne. Szkocka federacja zaznaczyła w komunikacie, że na ostre zapalenie żołądka i jelit uskarżało się dziewięć zawodniczek i ośmiu członków sztabu szkoleniowego.

 

Serbskie media twierdziły jednak, że przyczyną gorszej dyspozycji piłkarek był kac, który był z kolei efektem hucznego świętowania przez Szkotki efektownej wygranej w meczu z ekipą gospodarzy 11:0. Mecz ten miał jednak miejsce pięć dni wcześniej.

 

Zgodnie z przepisami zespół, który odmówi gry, traci wszystkie prawa do premii wypłacanych przez UEFA. Europejska centrala poinformowała, że komisja dyscyplinarna zajmie się sprawą w środę. Istnieje możliwość, że Serbkom zostanie przyznane zwycięstwo walkowerem 3:0.

psl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze