Węgierki wygrały na inaugurację turnieju w Bielsku-Białej

Siatkówka
Węgierki wygrały na inaugurację turnieju w Bielsku-Białej
fot. CEV

Siatkarki Finlandii przegrały z Węgierkami 2:3 w spotkaniu, które zainaugurowało zmagania w rozgrywanym w Bielsku-Białej rewanżowym turnieju kwalifikacyjnym do mistrzostw Europy 2017. W drugim piątkowym meczu Polska zmierzy się z Estonią.

Pierwszy turniej, rozegrany w węgierskim Erd Polki zakończyły z kompletem zwycięstw na koncie, drugie miejsce zajęły Węgierki, które przegrały z podopiecznymi Jacka Nawrockiego 1:3, ale we wcześniejszych spotkaniach ograły - po 3:1 - Estonię i Finlandię. Finki, które jedyny punkt zdobyły w starciu z Estonią, zamykały tabelę po pierwszej części eliminacji.

 

Spotkanie otwierające turniej w Bielsku-Białej miało zacięty przebieg. Faworyzowane Węgierki wygrały pierwszą i trzecią odsłonę, ale ambitne rywalki dwukrotnie wyrównywały stan meczu. Zwycięzcę musiał więc wyłonić tie-break, w którym reprezentacja Węgier wygrała zdecydowanie.

 

Program turnieju w Bielsku-Białej:

 

23 września, piątek:
Finlandia – Węgry 2:3 (23:25, 25:18, 23:25, 25:22, 9:15)

 

Finlandia: Paulina Vilponen (4), Kaisa Alanko (3), Noora Kosonen (17), Laura Pihlajamaki (12), Pila Korhonen (23), Daniela Ohman (11) - Saana Koljonen (libero)  oraz Roosa Koskelo (libero), Salla Karhu (9), Ronja Heikkiniemi, Michaela Bjarregard-Madsen.
Węgry: Gréta Szakmary (25), Zsanett Kotel (1), Edina Dobi (14), Rita Liliom (6), Eszter Nagy (1), Dora Horvath (16) - Rita Molcsanyi (libero) oraz Zsuzsanna Tals (1), Reka Bleicher, Lilla Villam, Andrea Pinter (5), Bernadett Dekany (9).


20.00: Polska – Estonia

 

24 września, sobota:
15.00: Węgry – Estonia
17.30: Polska – Finlandia

 

25 września, niedziela:
17.30: Estonia – Finlandia
20.00: Polska – Węgry.

 

Transmisje spotkań w Polsacie Sport. Awans do finałów mistrzostw Europy 2017 wywalczy najlepsza reprezentacja w tabeli po dwóch  turniejach. Drużyna z drugiego miejsca uzyska prawo gry w barażu (2 i 9 października). ME 2017 po raz pierwszy w historii zorganizują Azerbejdżan i Gruzja. Udział w imprezie, oprócz reprezentacji gospodarzy, ma już zapewniony pięć najlepszych zespołów poprzednich ME z 2015 roku - Rosja, Holandia, Serbia, Turcja oraz Niemcy.

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze