1 liga: Spadkowicz równy beniaminkowi. Bez bramek w Bielsku-Białej

Piłka nożna

Wisła Puławy zremisowała bezbramkowo w Bielsku-Białej z Podbeskidziem w 10. kolejce 1 ligi. Piłka raz co prawda przekroczyła linię bramkową, ale okazało się, że Robert Demjan był na spalonym.

Mecz spadkowicza z beniaminkiem zapowiadał się na spotkanie jednostronne, a jednak po pierwszej połowie mieliśmy bezbramkowy remis. W trzeciej minucie w dobrej sytuacji znalazł się Szymon Lewicki, ale próbując minąć ostatniego obrońcę, pomagał sobie ręką. Podbeskidzie mocno zaczęło, potem jednak opadło z sił.

Puławianie natomiast podporządkowali swoją strategię stałym fragmentom gry. Rzut wolny z 10. minuty co prawda bramce Rafała Leszczyńskiego nie zagroził, ale ten z 19. już jak najbadziej mógł. Konrad Nowak włożył w to uderzenie chyba całą swoją siłę. Niestety dla niego, Leszczyński był w wyśmienitej formie.

Także po przerwie wiślacy upatrywali swoich szans w stałych fragmentach. W 57. minucie z rzutu rożnego świetnie dośrodkował Sebastian Głaza, a piłki w polu karnym dopadł Konrad Nowak. Do bramki mniej niż metr, lecz pomocnik Wisły i tak uderzył nad poprzeczką. Podbeskidzie mogło mówić o dużym szczęściu.

W 80. minucie wydawało się, że los się odwrócił - Szymon Lewicki posłał prostopadłą piłkę do Roberta Demjana, a ten posłał ją idealnie między nogami bramkarza. Chwila radości i... Sędzia uznał, że Słowak był na spalonym. Słusznie zresztą. Do końca meczu wynik już się nie zmienił.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Wisła Puławy 0:0


Sędzia:
Mariusz Złotek (Stalowa Wola). Widzów: 4929.

 

Podbeskidzie: Rafał Leszczyński - Marek Sokołowski, Martin Baran (19 Jozef Piacek), Adam Deja, Paweł Tarnowski (73 Mariusz Magiera) - Łukasz Sierpina, Daniel Mikołajewski, Daniel Feruga, Damian Chmiel, Michał Janota (54 Robert Demjan) - Szymon Lewicki.

Wisła:
Andrzej Witan - Fabian Hiszpański, Michał Budzyński, Mateusz Pielach, Iwan Łytwyniuk - Dawid Pożak (67 Jakub Smektała), Sebastian Głaz, Arkadiusz Maksymiuk, Konrad Szczotka (78 Adam Patora), Bartosz Tetych - Konrad Nowak (75 Piotr Darmochwał).

 

Żółte kartki: Baran, Tarnowski, Chmiel - Maksymiuk.

RH, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze