Bundesliga: Kimmich na ratunek Bayernu. Pudła Lewandowskiego

Każda zwycięska seria dobiega kiedyś końca. Po czterech efektownych zwycięstwach na otwarcie nowego sezonu Bundesligi, wszystko wskazywało na to, że to właśnie na czwórce zatrzyma się licznik Bayernu. Nałogowo pudłował Robert Lewandowski, jednak zespół z Bawarii uratowało trafienie Joshuy Kimmicha w jednej z ostatnich akcji meczu. Największym bohaterem soboty został Javier Hernandez, którego hat-trick dał trzy punkty Bayerowi Leverkusen.

Bayern w ostatnich tygodniach znajdował się w znakomitej dyspozycji, tratując na swojej drodze kolejnych rywali. Komplet ligowych zwycięstw mógł zostać jednak przerwany przez Hamburger SV - ekipę, która dotychczas ugrała zaledwie jeden punkt w czterech meczach i "szczyciła się" bilansem bramkowym 2:9. Ekipa z Volksparkstadion broniła się na tyle skutecznie, by nie dopuścić zespołu Carlo Ancelottiego do zbyt wielu okazji strzeleckich.

Te jednak oczywiście były, zaś w roli głównej znalazł się Robert Lewandowski. Polak miał sposobność sprawdzić czujność Rene Adlera kilkukrotnie w drugiej połowie, jednak w decydujących momentach zawodził. Ostatecznie zbawienne dla gości okazało się wejście znajdującego się w znakomitej dyspozycji Francka Ribery'ego: Francuz dryblował na lewym skrzydle po czym do pustej bramki po jego dograniu trafił Joshua Kimmich.

Bohaterem kolejki zostanie prawdopodobnie Javier Hernandez, który w pojedynkę wziął na swoje barki odpowiedzialność za wynik Bayeru Leverkusen w Mainz. Gospodarze dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, jednak dwukrotnie - z nawiązką odpowiadał im Meksykanin. Komplet punktów zapisały sobie także Borussia Moenchengladbach i Augsburg, zaś podziałem punktów skończył się szalony mecz Eintrachtu Frankfurt z Herthą Berlin.

Augsburg - Darmstadt 1:0
Bramka: Finnbogason 47'

Eintracht Frankfurt - Hertha Berlin 3:3
Bramki: Fabian 39', Meier 45', Hector 90+2' - Ibisevic k. 19', 58', Esswein 65'

Hamburger SV - Bayern Monachium 0:1
Bramka: Kimmich 88'

FSV Mainz - Bayer Leverkusen 2:3
Bramki: Malli 31', Bell 35' - Javier Hernandez 32', 66', 90+2'