El. MŚ 2018: Schmeichel raczej nie zagra w meczu z Polską

Piłka nożna
El. MŚ 2018: Schmeichel raczej nie zagra w meczu z Polską
fot. PAP/EPA

Bramkarz reprezentacji Danii Kasper Schmeichel raczej nie zagra 8 października w meczu z Polską w eliminacjach mistrzostw świata. Powodem są komplikacje po kontuzji pachwiny, które sprawiają, że piłkarz musi pauzować przez co najmniej trzy tygodnie.

Schmeichel przeszedł 28 września operację przepukliny i w meczu z Armenią zastąpił go debiutant Frederik Roennow z Broendby.

Teraz, jak podał w sobotę kanał duńskiej telewizji TV2, powodem przymusowej przerwy jest kontuzja pachwiny. "Zdaniem lekarzy, będzie to co najmniej trzy tygodnie, więc Schmeichel raczej nie zagra w dwóch kolejnych meczach reprezentacji" - poinformowano.

Zdaniem dziennika "BT" raczej pewne jest, że Roennow będzie pierwszym bramkarzem reprezentacji w kolejnych dwóch meczach eliminacji, 8 października w Warszawie z Polską i trzy dni później w Kopenhadze z Czarnogórą.

"Występ Schmeichela w tak wyjątkowo ważnym dla nas meczu z Polską wisi na bardzo cienkiej nitce i wygląda na to, że nasz filar będzie musiał się poddać kolejnemu zabiegowi" - skomentowała gazeta.

RH, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze