Magiera: Cieszę się, że wróciłem do domu!

Piłka nożna

Jacek Magiera został zaprezentowany jako nowy trener Legii Warszawa. Podpisał umowę na dwa lata z opcją przedłużenia o kolejny rok. – Bardzo się cieszę, że wróciłem do domu po krótkiej rozłące, Legia cały czas była w moim sercu – powiedział.

Magiera z Legią związany był od 18 lat, jako piłkarz, asystent trenera i trener rezerw. Latem zeszłego roku rozstał się z klubem w nieprzyjemnych okolicznościach. Następnie został szkoleniowcem Zagłębia Sosnowiec, gdzie osiągał bardzo dobre rezultaty. Właściciele Legii zdecydowali, że to odpowiedni moment na powrót Magiery do Warszawy.


– Bardzo się cieszę, że wróciłem do domu po krótkiej rozłące, Legia cały czas była w moim sercu. Wiedziałem, że tu wrócę i robiłem wszystko w tym kierunku – powiedział trener.


Nowy szkoleniowiec mistrzów Polski jest określany jako człowiek z jasno postawionymi zasadami. Które z nich będą potrzebne w budowaniu drużyny? – To prawda, jestem człowiekiem z zasadami. Zasady w moim życiu prywatnym były i będą. Dyscyplina, punktualność, bycie profesjonalistą 24 godziny na dobę – zapowiada Magiera.


Trener zdradził również jak będzie wyglądał sztab szkoleniowy Legii i jaką będzie miał rolę. – O wszystkim decydować będę ja, ale liczę, że osoby obok mnie będą miały odpowiednie spojrzenie na piłkę. Zawodnicy muszą wiedzieć, czego wymagam. Na razie nie zmieni się sztab szkoleniowy. O ewentualnych roszadach zdecyduję po rundzie jesiennej. Czeka nas praca – kontynuuje – dodał.

 

Pierwsza wypowiedź Jacka Magiery po powrocie do Legii dostępna w załączonym materiale wideo.

Adam Sławiński, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze