Mourinho: Jestem najgorszym trenerem w historii futbolu

Piłka nożna
Mourinho: Jestem najgorszym trenerem w historii futbolu
fot. PAP/EPA

Jose Mourinho kibicom, mediom i rywalom znany jest z emanowania pewnością siebie, a czasem wręcz arogancją. Gdy po raz pierwszy zawitał do Premier League sam nazwał siebie „The Special One”. Teraz zaskoczył odmiennym podejściem. - Jestem najgorszym trenerem w historii futbolu – przyznał przed meczem Manchesteru United z Leicester City. Ten kto zna jednak sarkastyczny charakter Portugalczyka, wie, że ten cytat aż bije po oczach ironią.

Sezon zaczął się dla Portugalczyka i jego nowego zespołu od czterech wygranych w czterech meczach. Ostatnio jednak menadżer i jego drużyna po trzech porażkach z rzędu znaleźli się w ogniu krytyki.

 

Wszystko zaczęło się od przegranych derbów Manchesteru, potem przyszedł blamaż w Lidze Europy, następnie ligowa porażka z Hull City. Niechlubną serię przerwało co prawda spotkanie z Northampton Town w Pucharze Ligi, jednak "Czerwone Diabły" sprawdzian formy przejdą dopiero w sobotę. Czy to początek kryzysowej sytuacji, a może tylko lekki przestój? Sprawdzi to na Old Trafford Leicester City.

 

„Listy’ to mistrzowie ligi ubiegłego sezonu, jednak obecnego nie rozpoczęli zbyt efektownie. Mało kto zakładał jeszcze przed startem rozgrywek, że mogą obronić tytuł, a Jose Mourinho przed sobotnią potyczką postanowił przypomnieć jak bardzo trudno dokonać jest tej sztuki. – To bardzo trudne zachować tytuł – powiedział mediom w piątek Portugalczyk. – Potwierdza to historia. Niewielu w Premier League tego dokonało – zaznaczył.

 

- Jedną z tych drużyn był Manchester United, a drugą był zespół prowadzony przez najgorszego trenera w historii futbolu – oznajmił Mourinho sarkastycznie nawiązując do swojego triumfu z Chelsea w sezonie 05/06, gdy londyński klub drugi raz z rzędu zdobył mistrzostwo.

 

Jeśli ktoś pomyślał, że Mourinho robi rachunek sumienia lub bije się w pierś, był w błędzie. On nadal podkreśla rolę jaką odegrał w futbolu na Wyspach i w Europie i że jego sukcesy biją na głowę osiągnięcia innych trenerów.

AP, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze