Polska - Finlandia: Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
Polska - Finlandia: Transmisja w Polsacie Sport
fot. PAP

W Bielsku-Białej odbywa się turniej kwalifikacyjny do mistrzostw Europy 2017 w siatkówce kobiet. W pierwszym piątkowym meczu Polki pokonały Estonię 3:0. W sobotę mogą przypieczętować swój awans na turniej, a ich rywalkami będą siatkarki z Finlandii. Transmisja meczu Polska – Finlandia na antenie Polsatu Sport od godziny 17.30.

Polki już raz w tym miesiącu pokonały zawodniczki z Finlandii, co miało miejsce na pierwszym turnieju kwalifikacyjnym rozgrywanym w węgierskim Erd, z którego wyjechały z kompletem zwycięstw.  W grupie C Polki za rywalki mają również Węgierki.

 

Jeśli podopieczne Jacka Nawrockiego wygrają w sobotę z Finlandią 3:0 lub 3:1 przypieczętują awans na mistrzostwa Europy. W piątek Finlandia przegrała z Węgrami, ale dopiero w tie-breake’u.

 

Transmisja meczu Polska - Finlandia od godziny 17.30 w Polsacie Sport.

 

Przypomnijmy, że na mistrzostwa awansują tylko najlepsze zespoły grup wyłonione po dwóch turniejach. Drugie miejsce daje prawo do gry w barażu (2 i 9 października). ME 2017 po raz pierwszy w historii zorganizują Azerbejdżan i Gruzja. Udział w imprezie, oprócz reprezentacji gospodarzy, ma już zapewniony pięć najlepszych reprezentacji poprzednich ME z 2015 roku - Rosja, Holandia, Serbia, Turcja i Niemcy

 

Program turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw Europy:

24 września, sobota:

15.00: Węgry – Estonia
17.30: Polska – Finlandia (oba mecze w Polsat Sport)

25 września, niedziela:

17.30: Estonia – Finlandia
20.00: Polska – Węgry (oba mecze w Polsat Sport)

 

AP, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze