Ruch Chorzów przegrał w Gdańsku! Lechia liderem

Ruch Chorzów przegrał  w Gdańsku! Lechia liderem

Lechia Gdańsk pokonała na własnym stadionie Ruch Chorzów 2:1 i objęła prowadzenie w tabeli LOTTO Ekstraklasy. Bramki dla gospodarzy padły już w pierwszych 13 minutach meczu, a na listę strzelców wpisali się Sławomir Peszko oraz Marco Paixao. Kontaktowego gola strzelił Rafał Grodzicki

Po kompromitacji, jaką bez wątpienia była porażka z Puszczą Niepołomice w Pucharze Polski, Lechia chciała odbudować morale i co ważniejsze utrzymać się w czołówce Ekstraklasy. Ruch podobnie, jak rywale w środku tygodnia odpadł z rozgrywek pucharowych, przegrywając 0:3 z Lechem. W lidze ”Niebieskim” nie wiedzie się jednak tak dobrze, jak gdańszczanom.

Lechia szybko zdobyła dwie bramki i ustawiła sobie mecz. Najpierw Peszko otrzymał podanie od Jakuba Wawrzyniaka, wszedł  pomiędzy dwóch obrońców i strzelił gola. Po 13 minutach było już 2:0. Paixao wykorzystał dośrodkowanie tego samego zawodnika, który asystował przy pierwszym trafieniu. Bracia Paixao mają w tym sezonie już po cztery gole na swoich kontach. ”Niebiescy” jednak jeszcze przed przerwą złapali kontakt. W polu karnym faulowany był Martin Konczkowski, a jedenastkę pewnie wykorzystał Grodzicki.

Chorzowianie dążyli do wyrównania. W słupek, z rzutu wolnego trafił Patryk Lipski. W odpowiedzi kapitalną sytuację miał Rafał Wolski, ale fatalnie przestrzelił. Trzy punkty zapewniły Lechii prowadzenie w tabeli Ekstraklasy. Ruch jest na dziewiątym miejscu.

Lechia Gdańsk - Ruch Chorzów 2:1 (2:1)

Bramki: Peszko 6, Paixao 13 - Grodzicki 35