Falubaz Zielona Góra na podium PGE Ekstraligi

Żużel
Falubaz Zielona Góra na podium PGE Ekstraligi
fot. PAP

Żużlowcy ekantor. pl Falubazu Zielona Góra pokonali w rewanżowym meczu o trzecie miejsce Betard Spartę Wrocław 49:41 i zdobyli brązowy medal drużynowych mistrzostw Polski. Pierwsze spotkanie, w Poznaniu, także wygrał Falubaz - 48:42.

Najlepszy czas dnia: 60,25 - Tai Woffinden w pierwszym biegu. Sędziował Wojciech Grodzki (Opole). Widzów: ok. 11 tysięcy.

 

„Jeśli ktoś sądzi, że zeszło z nas powietrze i zlekceważymy dzisiejsze spotkanie, to się grubo myli. Jedziemy na całego“ - zapowiadał przed spotkaniem Marek Cieślak. Trener ekantor. pl Falubazu denerwował się pytany, czy jego zespół na pewno pojedzie na całego.

 

Jednak pierwszy bieg zaskoczył miejscowych kibiców. Patryk Dudek i Jarosław Hampel nie dali rady świetnie jadącym od początku Taiowi Woffindenowi i Szymonowi Woźniakowi. Goście przywieźli 5:1 i do dwóch oczek zniwelowali straty z pierwszego meczu.

 

Gospodarze już w drugim, juniorskim wyścigu potwierdzili swoją dobrą formę. Podobnie jak w trzech kolejnych, gdy bardzo dobrze pojechali Krystian Pieszczek, Piotr Protasiewicz i Jason Doyle. Ekantor.pl Falubaz odskoczył i nie zmieniło tego drugie tego dnia zwycięstwo Woffindena i Woźniaka.

 

Nawet jeśli Betard Sparta zdołała wygrać wyścig, to podopieczni Cieślaka szybko odpowiadali i zazwyczaj zgarniali pełną pulę. Tak, jak w siódmym biegu, kiedy swoje trzy oczka przywiózł także Hampel.

 

Dopiero w dziewiątym wyścigu zanotowano przy ul. Wrocławskiej 69 pierwszy tego dnia remis. Hampel, choć prowadził, dał się wyprzedzić Vaclavowi Milikowi, a dwa punkty uratował Dudek. W 10. mecz wrócił do normy - znów pełną pulę do mety przywieźli gospodarze.

 

Po 11. wszystko już było jasne. Para Protasiewicz - Hampel przywiozła tylko remis, ale ekantor. pl był już pewien tego, że po zakończeniu tego spotkania stanie na najniższym stopniu podium PGE Ekstraligi.

 

Betard Sparta w 14. biegu jeszcze zdołała wygrać 5:1, a defekt zaliczył Dudek, a w 15. - 4:2. Kolejny raz bardzo dobrze pojechał Woffinden. Nie zmieniło to w żaden sposób końcowego rozstrzygnięcia - ostatecznie ekantor. pl Falubaz wygrał 49:41 (48:42 w pierwszym meczu) i został brązowym medalistą drużynowych mistrzostw Polski.

 

Rewanżowy mecz o III miejsce:

 

ekantor. pl Falubaz Zielona Góra - Betard Sparta Wrocław 49:41

 

Pierwszy mecz Falubaz wygrał 48:42 i zdobył brązowy medal.

 

ekantor.pl Falubaz: Jason Doyle 11 (3,0,3,3,2), Piotr Protasiewicz 11 (3,3,2,3), Patryk Dudek 8 (1,2,2,3,d), Jarosław Hampel 5 (0,3,1,0,1), Andriej Karpow 5 (2,1,2,0), Krystian Pieszczek 5 (3,2,0), Alex Zgardziński 4 (2,1,1,0)

Betard Sparta: Tai Woffinden 14 (3,3,3,2,3), Szymon Woźniak 8 (2,2,1,2,1), Vaclav Milik 8 (0,2,3,1,2), Tomasz Jędrzejak 5 (1,0,0,1,3), Maciej Janowski 5 (1,1,1,2), Adrian Gała 1 (1), Damian Dróżdż 0 (0,w,0,0).

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie