Mioduski: Postawienie na młodych? Legia nie może sobie na to pozwolić

Piłka nożna

Od lat mówi się o stawianiu na młodzież w polskich klubach. Dariusz Mioduski zaznaczył jednak, że w Legii Warszawa nie jest to możliwe. – Nie ma w Polsce zawodników, szczególnie młodych, którzy są w stanie zagwarantować mistrzostwo i grę w fazie grupowej Ligi Europy – powiedział.

W Cafe Futbol został poruszony temat ściągania obcokrajowców, którzy nie gwarantują odpowiedniej jakości. Czy nie lepiej byłoby postawić na młodych Polaków? Na to pytanie szczegółowo odpowiedział Dariusz Mioduski.

 

- Patrząc z punktu widzenia Legii, to nie jest takie proste, żeby sobie ściągać zawodników z drugiej ligi, grać nimi i osiągać identyczne wyniki. Naszym celem jest regularne zdobywanie mistrzostwa Polski i wygrywanie w europejskich pucharach. Mamy większe ambicje niż dostawanie się do fazy grupowej Ligi Europy. Poziom zawodników grających w pierwszym składzie i siedzących na ławce musi nam to umożliwić. Nie ma w Polsce zawodników, szczególnie młodych, którzy są to w stanie zagwarantować – powiedział współwłaściciel Legii.

 

W Warszawie na zrealizowanie takich założeń nie ma większych szans. Kibice są niecierpliwi i nie chcą czekać na wielkie wyniki. Oczekują sukcesów już teraz. –Musielibyśmy powiedzieć naszym kibicom tak: słuchajcie, być może zdobędziemy mistrzostwo Polski, być może awansujemy do fazy grupowej Ligi Europy, ale nie możecie na to liczyć. Trochę tak zrobiło Zagłębie Lubin. W Lubinie to mogą zrobić, a w Warszawie Legia nie – zaznaczył Mioduski.

 

Cała wypowiedź do obejrzenia w załączonym materiale wideo.

SA, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze