Możdżonek: Mamy skład na mistrzostwo Polski i Final Four Ligi Mistrzów

Siatkówka

"Skład mamy zbudowany po to, by wywalczyć mistrzostwo Polski, Puchar Polski i w Lidze Mistrzów zajść jak najdalej, do Final Four, a potem walczyć o medale" - powiedział środkowy Asseco Resovii Marcin Możdżonek po sukcesie swej drużyny w finale XI Memoriału Zdzisława Ambroziaka.

Po sezonie spędzonym w Cuprum Lubin, Marcin Możdżonek zasilił drużynę Asseco Resovii. Doświadczony środkowy z ekipą z Podkarpacia triumfował w XI Memoriale Zdzisława Ambroziaka, teraz przygotowuje się do sezonu PlusLigi, w którym Resovia chce walczyć o odzyskanie mistrzowskiego tytułu.

 

Bożena Pieczko: Memoriał Zdzisław Ambroziaka to ostatni test przed sezonem. Jak to wygląda z perspektywy Pana, z perspektywy drużyny. Czy wszystko wygląda tak, jak powinno?

 

Marcin Możdżonek: Większość rzeczy na pewno wykonujemy tak, jak sobie tego życzymy, ale jeszcze nie wszystko jest takie, jak należy. Wiadomo, właśnie kończymy okres przygotowawczy, a już za tydzień rozpoczynamy nowy sezon ligowy, również meczem z AZS Politechniką Warszawską. Tak więc w dzisiejszym spotkaniu nie chcieliśmy zdradzać wszystkiego, co potrafimy, wszystkiego, co umiemy, zapewne tak postąpili również nasi przeciwnicy.

 

Ten tydzień do startu PlusLigi to czas na doszlifowanie, czy już na regenerację i koncentrację przed pierwszym meczem?

 

To zdecydowanie czas na doszlifowanie. Wszyscy są w bardzo dobrej formie, dyspozycji i - co najważniejsze - zdrowi. Przez kolejne tygodnie będziemy jeszcze raczej mocno trenować, po to, by na kolejną część sezonu, na kolejne mecze być jak najlepiej przygotowanym i jak najlepiej zgranym.

 

To zgranie jest konieczne, bo w Resovii doszło do wielu zmian, Pan też dołączył do tego zespołu. Jak wygląda współpraca? Czy już znacie swoje nawyki i świetnie się dogadujecie? Czy też jakieś niuanse muszą być jeszcze dopracowane?

 

Niuanse muszą być dopracowane. Oczywiście, większość z nas się zna, czy to z reprezentacji, czy też z gry w innych klubach, ale fakt, że przed tym sezonem nastąpiły duże zmiany, wymaga od nas jeszcze większej koncentracji na treningach i mimo wszystko czasu, by nasza gra wyglądała jak najlepiej.

 

Jakie są cele Asseco Resovii w nadchodzącym sezonie?

 

Nic odkrywczego chyba nie powiem. Będziemy walczyć o wszystko, co tylko możliwe. Skład mamy zbudowany po to, by wywalczyć mistrzostwo Polski, Puchar Polski i w Lidze Mistrzów zajść jak najdalej, do Final Four, a potem walczyć o medale.

Bożena Pieczko, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze