PŚ w hokeju: Kanada pierwszym finalistą

Hokeiści Kanady pokonali Rosję 5:3 (1:0, 1:2, 3:1) i zostali pierwszym finalistą rozgrywanego w Toronto Pucharu Świata. W drugim finale zagrają reprezentacje Europy i Szwecji.

Gospodarze objęli prowadzenie już w 8. minucie po bramce kapitana zespołu Sidneya Crosby'ego. W drugiej tercji Rosjanie zdobyli dwa gole, ale bardzo szybko do remisu doprowadził Brad Marchand. Ten sam zawodnik rozwiązał też worek z bramkami na początku ostatniej odsłony. W końcówce rozmiary porażki zmniejszył Artiemij Panarin.

"Gdybyśmy zachowali prowadzenie do końca drugiej tercji, być może gra wyglądałaby inaczej" - stwierdził kapitan Rosjan Aleksander Owieczkin.

To trzecia edycja PŚ. W 1996 roku triumfowali Amerykanie, a osiem lat później najlepsi byli Kanadyjczycy. W finale rywalizacja będzie się toczyła do dwóch wygranych spotkań.

Wynik pierwszego półfinału PŚ:

Kanada - Rosja 5:3 (1:0, 1:2, 3:1)

Bramki: dla Kanady - Sidney Crosby (8), Brad Marchand (38, 42), Corey Perry (46), John Tavares (50); dla Rosji - Nikita Kuczerow (29), Jewgienij Kuzniecow (37), Artiemij Panarin (60).