Stępiński popisał się asystą już w 2. minucie meczu!

W meczu 7. kolejki Ligue 1 Olympique Marsylia mierzyła się z drużyną FC Nantes. W barwach gości w podstawowym składzie na boisko wyszedł Mariusz Stępiński. Polak świetnie rozpoczął mecz zaliczając asystę już w drugiej minucie. Był to jednak jedyny gol jego zespołu w tym spotkaniu i nie wystarczył, by zyskać choćby punkt.

Wynik spotkania otworzył Emiliano Sala, a piłkę, którą umieścił w siatce najpierw pod jego nogi posłał Stępiński. Polak wygrał walkę w powietrzu z obrońcami Olympique i uderzył ją głową w stronę bramki. Nogę dołożył Sala i ta pewnie trafiła do siatki.

Pomimo, iż to zawodnicy Nantes jako pierwsi wyszli na prowadzenie, mecz rozstrzygnął się na korzyść zawodników z Marsylii. W 22. minucie wyrównał Clinton Njie po podaniu od Bafetimbiego Gomisa. Zawodnik do asysty dołożył również trafienie, kiedy na początku drugiej połowy wyprowadził swój zespół na prowadzenie uderzając z rzutu karnego.

Polski zawodnik plac gry opuścił w 61. minucie. Zmienił go Yacine Bammou. Olympique wygrał ostatecznie 2:1.

Stępiński do drużyny Nantes dołączył pod koniec letniego okna transferowego przenosząc się z Ruchu Chorzów. Debiut we francuskim zespole zaliczył 11 września w meczu przeciwko FC Metz. W drugim spotkaniu w barwach nowego klubu zdobył gola na wagę remisu z AS Nancy.

Olympique Marsylia – FC Nantes 2:1 (1:1)