Dwie minuty, które wstrząsnęły Kielcami. Jagiellonia znów liderem

Jagiellonia przyjechała do Kielc z zamiarem odzyskania pozycji lidera, z której - po wcześniejszych meczach dziesiątej kolejki - zepchnęły ją Bruk-Bet Termalica Nieciecza, a następnie Lechii Gdańsk. Podopieczni Michała Probierza wygrali to spotkanie 2:1, dzięki trafieniom Przemysława Frankowskiego i Ivana Runje.

Pierwsze minuty meczu w Kielcach upłynęły pod znakiem przewagi Jagiellonii, ale to gospodarze otworzyli wynik w 16. minucie. Po dośrodkowaniu z prawej strony Miguel Palanca dwukrotnie strzelał głową na bramkę Jagiellonii, Marian Kelemen zdołał odbić pierwsze uderzenie, ale po dobitce musiał wyjmować piłkę z siatki.

W 28. minucie mogło być 2:0, ale piłka po strzale Mateusza Możdżenia obił poprzeczkę bramki gości. Tuż przed przerwą poprzeczka uratowała kielczan, gdy po dośrodkowaniu Konstantin Wassiljewa z rzutu rożnego strzałem głową popisał się Ivan Runje.

W drugiej części meczu przewaga Jagiellonii rosła z minuty na minutę, a piłkarze Korony zaczęli mieć coraz większe problemy z utrzymaniem korzystnego wyniku. W 68. minucie Piotr Tomasik wrzucił piłkę z głębi pola, a w polu karnym gospodarzy idealnie odnalazł się Przemysław Frankowski, który pozostawiony bez opieki nie miał większych kłopotów ze strzeleniem wyrównującego gola.

Kielczanie nie zdołali jeszcze ochłonąć po tym ciosie, gdy otrzymali kolejny. W 70. minucie  Piotr Tomasik zaliczył drugą w tym spotkaniu asystę, a po jego dośrodkowaniu z rzutu rożnego Ivan Runje pokonał bramkarza rywali strzałem z okolicy dziesiątego metra. Dwie akcje rozegrane w przeciągu trzech minut przesądziły o sukcesie ekipy Michała Probierza. Gospodarzy nie stać już było w tym meczu na skuteczną odpowiedź.

Korona Kielce - Jagiellonia Białystok 1:2 (1:0)

Korona: Maciej Gostomski - Bartosz Rymaniak, Radek Dejmek, Elhadji Pape Diaw, Ken Kallaste - Jacek Kiełb, Mateusz Możdżeń, Rafał Grzelak, Nabil Aankour (46. Marcin Cebula), Serhij Pyłypczuk (77. Vanja Markovic) - Miguel Palanca.

Jagiellonia: Marian Kelemen - Rafał Grzyb, Ivan Runje, Gutieri Tomelin, Piotr Tomasik - Przemysław Frankowski (90. Patryk Klimala), Jacek Góralski, Taras Romanczuk, Konstantin Vassiljev, Karol Mackiewicz (52. Łukasz Burliga) - Karol Świderski (81. Damian Szymański).

Bramki: 1:0 Miguel Palanca (16), 1:1 Przemysław Frankowski (68), 1:2 Ivan Runje (70).

Żółta kartka: Taras Romanczuk (Jagiellonia).

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa). Widzów: 6 979.