Nacer Barazite wyjeżdżał na Wyspy Brytyjskie z łatką jednego z największych holenderskich talentów. W szkółce Arsenalu jednak jego talent się załamał, zaś cztery lata spędzone w barwach Kanonierów były pasmem wypożyczeń i niepowodzeń. Ostatecznie Holender z armatką na piersi nie zagrał ani jednego oficjalnego spotkania.

Tamte czasy zostawił jednak daleko za sobą, bowiem obecnie jest jedną z kluczowych postaci FC Utrecht. Z "dychą" na plecach kieruje ofensywą zespołu, zaś w spotkaniu ze Spartą Rotterdam w pewien sposób nawiązał do swojej londyńskiej przeszłości. Barazite zdobył kapitalną bramkę na 2:0 niejako kopiując legendarny już ruch swojego bardziej utytułowanego rodaka, Dennisa Bergkampa.

Jeden z najlepszych zawodników w historii Arsenalu w kapitalny sposób obrócił się z obrońcą na plecach w meczu z Newcastle i nie dał szans broniącemu wówczas w barwach Srok Shayowi Givenowi. Trafienie to zostało wielokrotnie wybierane na bramkę dekady, czy nawet wszechczasów klubu z Północnego Londynu.

Trafienie Barazite jest oczywiście nieco inne, jednak taniec w polu karnym i bezwzględny finisz w okienko niejako nawiązują właśnie do legendy genialnego technika z Highbury, którego bramkę przypominamy niżej: