El. MŚ 2018: Rozpoczęto prace nad murawą na Stadionie Narodowym

Piłka nożna
El. MŚ 2018: Rozpoczęto prace nad murawą na Stadionie Narodowym
fot. PAP

W środę rozpoczną się prace nad przygotowaniem murawy na PGE Narodowym w Warszawie przed meczami reprezentacji Polski z Danią (8 października) i Armenią (11 października) w eliminacjach piłkarskich mistrzostw świata 2018.

"Prace nad system nawierzchni trawiastej rozpoczną się w środę. Tego dnia przeprowadzony zostanie montaż podbudowy. Następnie odbędzie się profilowanie i zagęszczenie warstwy podbudowy. W sobotę rozpocznie się montaż murawy. Następnie prowadzone będą prace pielęgnacyjne takie jak koszenie i podlewanie trawy. Boisko będzie gotowe do użytku już 5 października" - powiedziała PAP rzeczniczka PGE Narodowego Monika Borzdyńska.

 

Pomiędzy obydwoma meczami będą trzy dni przerwy.

 

"Nawierzchnia zostanie przygotowana przez tego samego wykonawcę, który robił to w ostatnich latach. Jesteśmy pewni, że murawa będzie w idealnym stanie. Na pewno mecz z Danią nie wpłynie na stan boiska w kontekście spotkania z Armenią trzy dni później" - zapewniła Borzdyńska.

 

Po pierwszej kolejce eliminacji MŚ 2018 Dania z dorobkiem trzech punktów prowadzi w grupie F. Polska po wyjazdowym remisie z Kazachstanem 2:2 jest na drugim miejscu. Oprócz biało-czerwonych po jednym punkcie mają również reprezentacje Kazachstanu, Czarnogóry i Rumunii. Z zerowym dorobkiem stawkę zamyka Armenia.

SA, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze