L’Equipe: Polak w jedenastce kolejki Ligue 1!

Obrońca Monaco i reprezentant Polski, Kamil Glik, znalazł się w najlepszej jedenastce kolejki Ligue 1, którą wybrali dziennikarze francuskiej sportowej gazety „L’Equipe”. To pierwsze w tym sezonie wyróżnienie dla Polaka od tego prestiżowego dziennika.

Monaco w 7. kolejce pokonało SCO Angers 2:1, a Glik był kluczową postacią zwycięskiej drużyny. Zawodnik strzelił wyrównującego gola na 1:1, a następnie miał swój udział przy zwycięskiej bramce na 2:1. W nagrodę trafił na okładkę niedzielnego wydania „L’Equipe”.

Glik w 10-stopniowej skali został przez dziennik oceniony na notę „7”, co oznacza „dobry mecz” - Decydująca kontrybucja ofensywna polskiego obrońcy. Najpierw był obecny przy rzucie rożnym i zdobył bramkę dla swojego zespołu uderzeniem prawą nogą (66. minuta). Później sprowokował bramkę samobójczą Nwakaeme przejmując podanie Carillo, po wolnym Lemara (77. minuta) – ocenili Polaka Francuzi.

Glik dołączył do AS Monaco w letnim oknie transferowym i bez problemów zaaklimatyzował się w drużynie oraz wniósł sporo jakości - której mocno brakowało w minionym sezonie - w defensywnie. Zawodnik od 1. kolejki wystąpił we wszystkich meczach w pełnym wymiarze czasowym.

W jedenastce kolejki znaleźli się również bramkarz Alban Lafont z Toulouse (nota 8), a w linii defensywy obok Glika wyróżnieni zostali także Gilles Cioni (6 - Bastia), Christopher Jullien (7 - Toulouse) oraz Vincent Le Goff (6 - Lorient). Wśród pomocników doceniono klubowego kolegę Glika Bernardo Silvę (6), a także Yanna Bodigera (7 - Toulouse), Lassanę Coulibaly’ego (7- Bastia) i Frederica Sammaritano (6 - Dijon). W ataku znaleźli się natomiast Lois Diony (8 - Dijon) oraz Robert Beric (7 - Saint-Etienne).