L'Equipe: Vive znowu zagra w Final Four Ligi Mistrzów

Piłka ręczna
L'Equipe: Vive znowu zagra w Final Four Ligi Mistrzów
fot. PAP

Według francuskiego dziennika L'Equipe zespół Vive Tauronu Kielce jest w tym sezonie jednym z faworytów do końcowego triumfu w Lidze Mistrzów i tym samym obrony tytułu. Byłby to trzeci występ z rzędu mistrzów Polski w czołowej czwórce Europy.

Popularny francuski dziennik podjął się próby zmierzenia siły faworytów obecnej edycji Champions League. L'Equipe użyło systemu gwiazdek, po pięć wręczając tylko w ręce dwóch zespołów: Paris Saint-Germain i Telekom Veszprem. Tuż za nimi uplasowały się ocenione na cztery gwiazdki zespoły Vive Tauronu Kielce i FC Barcelona Lassa.

Zarówno zespół z Katalonii, jak i mistrz Polski rozpoczęły obecną edycję LM od zwycięstw. Barcelona Lassa z Kamilem Syprzakiem w składzie okazała się lepsza od Orlen Wisły Płock, triumfatorzy ostatniej edycji LM wygrali z kolei na Białorusi z Mieszkowem Brześć.

Kolejny "poziom" mocy przyznano niemieckiemu THW Kiel (3), niżej uplasowały się inne zespoły zza naszej zachodniej granicy: Rhein-Neckar Lowen i SG Flensburg-Handewitt (2), jedną zaś otrzymał Vardar Skopje.

 

ch, Polsat Sport, L'Equipe

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze