NFL: Drugie zwycięstwo Raiders, pięć punktów Janikowskiego

Oakland Raiders odnieśli drugie zwycięstwo w sezonie ligi futbolu amerykańskiego NFL, pokonując na wyjeździe Tennessee Titans 17:10. Pięć punktów dla gości zdobył Sebastian Janikowski. Polski kicker po raz 53. w karierze trafił z co najmniej 50 jardów – to rekord ligi.

Janikowski uzyskał trzy punkty po uderzeniu z 52 jardów (47,5 m), a dwa kolejne z podwyższeń po przyłożeniach kolegów z ekipy. 38-letni kopacz w NFL występuje od 2000 roku i należy do najwybitniejszych zawodników grających na tej pozycji.

W klasyfikacji 10 uderzeń z największej odległości są dwa należące do niego - z 63 i 61 jardów. Rekord wynosi 64 jardy, a w 2013 roku ustanowił go Matt Prater.

Drużyna Raiders w Nashville już do przerwy prowadziła 17:3. W trzeciej kwarcie gospodarze uzyskali siedem punktów, zaś ostatnia odsłona zakończyła się remisem 0:0.

We wcześniejszych spotkaniach ligi NFL futboliści z Oakland pokonali New Orleans Saints 35:34 i przegrali z Atlanta Falcons 28:35. Polak ma na koncie 16 punktów.

Zawodnicy Raiders ostatni raz do rundy play off awansowali w sezonie 2002.