Wstydu nie było, niespodzianki też! Legia przegrała ze Sportingiem Lizbona

Legia Warszawa przegrała w swoim drugim meczu w tej edycji Ligi Mistrzów. Ekipa z Polski uległa w Lizbonie Sportingowi 0:2, a obie bramki padły już w pierwszej połowie. W drugich 45 minutach goście zaprezentowali się z dobrej strony, byli nawet blisko zdobycia honorowego trafienia.

Legia zaczęła odważnie i przez pierwsze minuty, to piłkarze z Łazienkowskiej stwarzali sobie lepsze sytuacje. Gospodarze bronili się jednak bardzo dobrze, a jeżeli już mistrzowie Polski minęli tę formację to na posterunku był Rui Patricio. Niestety legioniści potrafili, jak równy z równym grać jedynie przez pierwszy kwadrans.

Potem do głosu doszli gospodarze, a piłkarze Jacka Magiery byli dla nich tylko tłem. W  28. minucie pierwszy cios zadał Bryan Ruiz, który po rzucie rożnym wykorzystał błąd obrony gości. Sporting dążył do powiększenia wyniku i jeszcze przed przerwą podwyższył Bas Dost. Najpierw zagapił się Jakub Rzeźniczak i nie pokrył Holendra, a następnie nie najlepiej zachował się w bramce Arkadiusz Malarz. Kolejne akcje gospodarzy bramek już nie przyniosły, ale przed drugą połową trener Magiera miał spory ból głowy.

Druga połowa była już lepsza w wykonaniu warszawskiej drużyny. Zaczęło się jednak od ataków gospodarzy, którzy przez pewien okres nie schodzili z połowy Legii. Potem Sporting zwolnił i oddał nieco inicjatywy ”Wojskowym”. Dobrze zaprezentowali się zmiennicy zwłaszcza Vadis Odjidja, który pokazał kilka ciekawych zagrań. Najlepszą okazję miał Miroslav Radović, który z bliskiej odległości nie trafił w bramkę. Legia zaprezentowała się z dobrej strony w drugich 45 minutach, ale to nie wystarczyło. Wynik nie uległ zmianie i mistrz Polski z bilansem 0:8 nadal okupuje ostatnie miejsce w tabeli grupy F.

Sporting Lizbona – Legia Warszawa 2:0 (2:0)

Bramki: Ruiz 28, Dost 37

Sporting: Rui Patricio - Joao Pereira, Sebastian Coates, Ruben Semedo, Jefferson, William Carvalho, Gelson Martins (Joel Campbell 76'), Adrien Silva, Bruno Cesar (Lazar Marković 67'), Bryan Ruiz (Radosav Petrović 87'), Bas Dost

Legia: Arkadiusz Malarz - Bartosz Bereszyński, Jakub Czerwiński, Jakub Rzeźniczak, Adam Hlousek, Thibault Moulin (Michał Kopczyński 86'), Tomasz Jodłowiec, Guilherme, Miroslav Radović, Steeven Langil, Nemanja Nikolić (Vadis Odjijda-Ofoe 60').

Żółte kartki: Guilherme, Rzeźniczak

Sędzia: Michael Oliver (Anglia).

Widzów: 40 094.