W środę, w Centrum Innowacji i Transferu Technologii w Kortowie, odbyła się konferencja prasowa Indykpolu AZS Olsztyn, poprzedzająca sezon PlusLigi. Obecni byli na niej: Tomasz Jankowski – prezes klubu, Andrea Gardini – trener oraz zawodnicy: Paweł Woicki i Jan Hadrava.

 

Ostatnim siatkarzem, który dołączył do zespołu ze stolicy Warmii jest Jan Hadrava. Czeski atakujący przyjechał do Olsztyna dopiero w poniedziałek, ponieważ we wrześniu wraz ze swoją reprezentacją walczył o awans do Mistrzostw Europy. - Cieszę się, że w końcu przyjechałem do Olsztyna – stwierdził zawodnik. - Nie udało mi się jednak zbyt długo odpocząć. Mam jednak nadzieję, że szybko dojdę do siebie i będę w stu procentach gotowy do walki.

 

 

Jak zauważył Andrea Gardini, trener olsztyńskich akademików, pierwsze dni mogą być trudne dla Jana. - Ma bardzo mocną zagrywkę i dzięki temu może spowodować spustoszenie w szeregach rywali. Jest również zawodnikiem leworęcznym, co traktujemy jako wielki atut - podkreślił opiekun Indykpolu AZS.

 

Trener zwrócił również uwagę na skład, jacy zawodnicy będą reprezentować nasz klub w tym sezonie. - Ze względu na warunki ekonomiczne, nasza drużyna przeszła wiele zmian przed nadchodzącym sezonem. Mamy w swoich szeregach wielu nowych zawodników, nie tylko z Polski, ale i zza granicy. Chcielibyśmy, aby trzon w przyszłym sezonie pozostał w niezmienionym składzie – stwierdził Gardini.

 

Skład Indykpolu AZS Olsztyn to mieszanka doświadczenia z młodością. Z jednej strony – Paweł Woicki i Daniel Pliński, najbardziej utytułowani siatkarze olsztyńskiej drużyny. Z drugiej młode wilki, które z każdym sezonem coraz bardziej przebijają się do reprezentacji – Aleksander Śliwka czy Jakub Kochanowski.

 

 

- Mamy bardzo zgraną drużynę w tym sezonie – powiedział Paweł Woicki, kapitan zespołu. - Udało nam się zebrać w jedno miejsce grupę fajnych ludzi. W dużej mierze jest to zasługa naszego trenera, który potrafi przekonać do siebie nie jednego zawodnika. Chciałbym, abyśmy jak najszybciej odnaleźli się w nowym systemie gry. Jeśli tego dokonamy, staniemy się bardzo silną drużyną.

 

Pierwsze spotkanie nowego sezonu Indykpol AZS Olsztyn rozegra już w najbliższą sobotę, na wyjeździe z Jastrzębskim Węglem. Inauguracja w hali Urania odbędzie się tydzień później - rywalem będzie GKS Katowice.

 

- Jesteśmy przygotowani do nowego sezonu. Od soboty zaczniemy bój w każdym meczu o trzy punkty. Zdaję sobie jednak sprawę, że będzie ciężko. Wszyscy będziemy dążyli do zajęcia jak najlepszej pozycji przez nasz zespół. Pierwszy raz od kilku lat sprzedaliśmy prawie wszystkie karnety na małą trybunę. Mam nadzieję, że kibice tłumnie będą przychodzić na nasz każdy mecz, aby wspierać nas w walce o ligowe punkty – powiedział prezes klubu Tomasz Jankowski.

 

Po konferencji prasowej odbyło się spotkanie JM Rektora Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, prof. Ryszarda Góreckiego z całym zespołem. Obecny był również Przewodniczący Rady Nadzorczej Spółki Akcyjnej, prof. Andrzej Koncicki. – Cieszymy się, że wybraliście właśnie nasz klub. Chciałbym życzyć Wam powodzenia w nadchodzącym sezonie, abyśmy wspólnie przeżyli wiele chwil radości – powiedział Rektor UWM.