Lopez wygrał kolarski klasyk Mediolan - Turyn. Polacy daleko

Kolumbijczyk Miguel Angel Lopez (Astana) wygrał kolarski klasyk Mediolan - Turyn (kategoria 1.HC). Na starcie stanęło siedmiu Polaków, a najlepszym z nich okazał się Przemysław Niemiec (Lampre), który był 31. Do zwycięzcy stracił 3.28 min.

Dziewięć sekund po Lopezie finiszował Kanadyjczyk Michael Woods (Cannondale), a trzeci był jego kolega z drużyny Kolumbijczyk Rigoberto Uran - 14 s straty.

Przed rokiem drugi na metę w Turynie dotarł Rafał Majka. Tym razem kolarz grupy Tinkoff zajął 41. miejsce - 5.42 straty. Michał Gołaś (Sky) był 53. - 8.14, Paweł Poljański (Tinkoff) 73. - 10.15, Adrian Honkisz (CCC Sprandi Polkowice) 88. - 11.39, Sylwester Szmyd (CCC Sprandi Polkowice) 89. - także 11.39, Marcin Mrozek (CCC Sprandi Polkowice) 97. - 16.41.