Nietypowy kontrakt Oezila. Niemiec żąda... poważnych transferów!

Piłka nożna
Nietypowy kontrakt Oezila. Niemiec żąda... poważnych transferów!
fot. PAP/EPA

Mesut Oezil zarabia w Aresenalu 140 tysięcy funtów tygodniowo. Jak informuje jednak niemiecki "Bild", 27-latek złoży niebawem podpis pod nowym kontraktem. Oprócz podwyżki wskutek której ma zarabiać 200 tys funtów tygodniowo, piłkarz wystosował dwa bardzo ciekawe żądania.

Choć umowa Niemca obowiązuje do końca sezonu 2017/18, Arsenal woli dmuchać na zimne. Według "Bilda", wszystko jest już dopięte na ostatni guzik, a nowy kontrakt obejmie cały sezon 2019/20. Podwyżka w wysokości 60 tysięcy funtów tygodniowo może robić wrażenie, ale zdecydowanie ciekawsze są dodatkowe żądania zawodnika. Przynajmniej z jednym z nich Arsenal może mieć problem.

Pierwszą kwestią jest numer, z jakim Oezil chce grać na koszulce. Do tej pory Niemiec występował z "11", ale jak przystało na prawdziwego rozgrywającego - marzy mu się "10". Sprawa jest o tyle łatwa do załatwienia, że jej właściciel przebywa obecnie na wypożyczeniu. Jack Wilshere, bo o nim mowa, ostatnimi czasy stracił nieco na reputacji i bardzo możliwe, że Bournemouth wykupi go na stałe. W takim ukladzie kandydat do "10" jest tylko jeden.   

Drugi warunek Niemca ingeruje już natomiast w politykę klubu i na pierwszy rzut oka wydaje się dość arogancki. Oezil zażądał bowiem, by zarząd przeprowadził w końcu poważne transfery. Takie, które realnie wpłyną na pozycję Arsenalu w walce o mistrzostwo Anglii, nieosiągalne od pamiętnego sezonu 2003/04...

Jeśli ktoś w klubie ma prawo do takich żądań, oprócz Arsene'a Wengera jest to właśnie Mesut Oezil. Zawodnik, który rozegrał dla "Kanonierów" 123 spotkania, w których zdobył 22 bramki i zanotował 54 asysty, jest dziś bez wątpienia najjaśniejszym boiskowym punktem ekipy z Emirates Stadium. W 2013 roku Arsenal zapłacił za niego Realowi 47 milionów euro. I właśnie takich transferów oczekuje sam zainteresowany.

RH, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze