Pogoń uzupełniła stawkę ćwierćfinalistów Pucharu Polski

W ostatnim spotkaniu 1/8 finału Pucharu Polski piłkarze Pogoni Szczecin pokonali lidera Lotto Ekstraklasy - Jagiellonię Białystok 4:1. W ćwierćfinale Portowcy zmierzą się z drugoligową Puszczą Niepołomice.

Arka Gdynia, GKS 1962 Jastrzębie, Drutex Bytovia, Lech Poznań, Puszcza Niepołomice, Wigry Suwałki oraz Wisła Kraków to drużyny, które zapewniły sobie awans do ćwierćfinału Pucharu Polski. Stawkę miał uzupełnić zwycięzca ostatniego starcia 1/8 finału pomiędzy Pogonią Szczecin i Jagiellonią Białystok. Faworytem była ekipa z Białegostoku - lider ekstraklasy. Gospodarze zajmują 11. lokatę w ligowej tabeli, a w ostatnich czterech grach nie potrafili odnieść zwycięstwa.

Mecz z większym animuszem rozpoczęła drużyna Pogoni. Starania gospodarzy zostały zwieńczone w 19. minucie, gdy arbiter podjął kontrowersyjną decyzję, dyktując za faul na Rafale Murawskim rzut karny. Jedenastkę pewnie wykonał Adam Frączczak. Podopieczni Michała Probierza zdołali odpowiedzieć w 36. minucie. Przemysław Frankowski dośrodkował z lewego skrzydła, a Fiodor Cernych uderzył piłkę głową z kilku metrów, nie dając szans bramkarzowi rywali.

Po przerwie emocje przeniosły się również na ławkę rezerwowych. W 57. minucie trener bramkarzy Jagiellonii Grzegorz Kurdziel został przez arbitra odesłany na trybuny. Ostrzeżeniem dla gości była sytuacja z 60. minuty, gdy Damian Węglarz obronił groźny strzał głową Kamila Drygasa. Siedem minut później Portowcy zdobyli drugą bramkę. Tym razem, po dośrodkowaniu Cornela Rapy, Drygas zdołał ubiec bramkarza gości i wpakował piłkę do siatki.

Ekipa z Białegostoku nie była w stanie skutecznie odpowiedzieć. Pogoń dobiła rywali w końcówce. Najpierw, w 86. minucie Adam Gyurcso skutecznie zakończył kontrę Pogoni, a w 90. minucie Ricardo Nunes wykorzystał niemoc obrońców rywali i ustalił wynik meczu na 4:1.

Pogoń zmierzy się w ćwierćfinale Pucharu Polski z drugoligową Puszczą Niepołomice, a już w najbliższą niedzielę - 2 października, drużynę ze Szczecina czeka wyprawa do... Białegostoku na ligowy mecz z Jagiellonią.

Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok 4:1 (1:1)

Pogoń: Dawid Kudła – Cornel Rapa, Sebastian Rudol, Mateusz Lewandowski, Ricardo Nunes – Rafał Murawski, Jakub Piotrowski (79. Robert Obst) - Spas Delew (85. Takafumi Akahoshi), Kamil Drygas, Adam Gyurcso – Adam Frączczak (79. Łukasz Zwoliński).
Jagiellonia: Damian Węglarz - Rafał Grzyb, Ivan Runje, Guti, Piotr Tomasik (83. Karol Mackiewicz) - Jacek Góralski, Taras Romanczuk (76. Karol Świderski) - Przemysław Frankowski, Konstantin Wassilijew, Łukasz Burliga (46. Marek Wasiluk) - Fiodor Cernych.

Bramki: 1:0 Adam Frączczak (20-karny), 1:1 Fiodor Cernych (35-głową), 2:1 Kamil Drygas (67-głową), 3:1 Adam Gyurcso (86), 4:1 Ricardo Nunes (90).

Żółte kartki: Pogoń - Rafał Murawski, Cornel Rapa. Jagiellonia - Piotr Tomasik, Łukasz Burliga.

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce). Widzów: 3 826.