Giganci Siatkówki w Polsacie Sport

Siatkówka

Na przełomie września i października śmietanka siatkówki zawita do Szczecina. Po raz drugi Międzynarodowy Turniej Charytatywny Giganci Siatkówki, staraniem władz samorządowych miasta, rozegrany zostanie w stolicy województwa zachodniopomorskiego. Transmisje spotkań na sportowych antenach Polsatu.

Giganci Siatkówki to jeden z najważniejszych przedsezonowych turniejów klubowych w Polsce. Corocznie o puchar sponsora tytularnego turnieju walczą najlepsze kluby polskie i zagraniczne. Wśród nich można wymienić jedne z najlepszych europejskich zespołów ostatniego sezonu: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Berlin Recykling Volley, Lotos Trefl Gdańsk, Sir Safety Perugia czy Arkas Izmir. Dodatkowo podkreślić należy, iż w dotychczasowych edycjach występowała drużyna PGE Skry Bełchatów, która od lat należy nie tylko do polskiej, ale i światowej czołówki klubów siatkarskich. Klub ten wspiera Turniej od pierwszej edycji z ogromny zaangażowaniem wspierając dzieci, dla których gramy.

 

W dniach 30 września-2 października 2016 roku, w Szczecinie rozegrana zostanie międzynarodowa rywalizacja o miano Giganta Siatkówki. Oczekuje się, że w hali Azoty Arena w Szczecinie zasiądzie ponad pięć tysięcy kibiców, nie mówiąc już o tych, którzy decydujące starcia obejrzą dzięki telewizji. Tegoroczny Turniej to także pojedynek Polska – Niemcy, wezmą w nim udział PGE Skra Bełchatów i ZAKSA Kędzierzyn Koźle, a stronę niemiecką reprezentować będą VfB Friedrichshafen i Berlin Recycling Volleys.

 

 

W piątkowy wieczór poprzedzający turniejowe mecze nastąpi prezentacja biorących w nim udział drużyn, a ZAKSA Kędzierzyn Koźle rozegra ligowy mecz otwarcia turnieju z Espadonem Szczecin, również zaangażowanym w tegoroczną edycję Turnieju. W sobotę przewidziano także wielką siatkarską niespodziankę. Emocji dostarczy także mecz niesamowitych siatkarek z Chemika Police, które zmierzą się z SC Poczdam. W niedzielę rozegrany zostanie finał turnieju Mali Giganci Siatkówki, w którym zmierzą się uczniowie szkół gimnazjalnych.

 

Celem „Gigantów Siatkówki” jest wsparcie tych najbardziej potrzebujących. Dzięki poprzednim edycjom udało się zebrać pieniądze na wózek dla Emilki Hanzel, rehabilitację Zuzy Czachury, czy wspomóc leczenie Kewina Stępnia. Organizatorzy pomogli również Natanowi Dolińskiemu, Tomaszowi Struga i Sławkowi Jałowemu. Przez wszystkie edycje turnieju udało się zebrać 100 000 złotych! W tym roku siatkarze zagrają dla czteroletniego Gracjana Książka. Chłopiec urodził się z chorym serduszkiem HLHS. Dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na ostatni trzeci etap operacji.

 

 

PROGRAM IMPREZY:

 

30 września 2016 (piątek)
18.30 – otwarcie hali dla publiczności
19.15- uroczysta ceremonia otwarcia Gigantów Siatkówki i prezentacja drużyn
20.00 - mecz otwarcia i inauguracja Plus Ligi Espadon Szczecin - ZAKSA Kędzierzyn Koźle (transmisja Polsat Sport).

 

1 października 2016 (sobota)
13.00- otwarcie hali dla publiczności
14.00- mecz Chemik Police - SC Poczdam
17.00- mecz ZAKSA Kędzierzyn Koźle - VfB Friedrichshafen (transmisja: Polsat Sport Extra/Polsat Sport News)
19.00 – wielka siatkarska niespodzianka
20.00 mecz PGE Skra Bełchatów - Berlin Recycling Volley (transmisja: Polsat Sport Extra/Polsat Sport News)

 

2 października 2016 (niedziela)
12.30 – mecz finałowy MALI GIGANCI SIATKÓWKI
14.45 – mecz PGE Skra Bełchatów - VfB Friedrichshafen (transmisja: Polsat Sport/Polsat Sport News)
17.15 – mecz ZAKSA Kędzierzyn Koźle - Berlin Recycling Volleys (transmisja: Polsat Sport/Polsat Sport News)
19.15 – zakończenie turnieju.

 

Informacje o BILETACH.

RM, volleyespadon.pl, skra.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze