Piąta edycja Memoriału Agaty Mróz-Olszewskiej

Siatkówka
Piąta edycja Memoriału Agaty Mróz-Olszewskiej
fot. PAP

Weekendowy 5. Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej w Dąbrowie Górniczej będzie przedligowym testem dla miejscowego Tauron MKS. „Zawsze chcemy wygrać, ale formę szykujemy na ekstraklasę” – powiedział trener MKS Juan Manuel Serramalera.

W rozpoczynających się w piątek trzydniowych zawodach oprócz zespołu gospodarzy wystąpią TJ Sokol Frydek Mistek (Czechy), rosyjskie Zariecze Odincowo i CSM Bukareszt (Rumunia).

 

„Dopiero od środy trenujemy w pełnym składzie z uwagi na sezon reprezentacyjny. Wiemy, że jeszcze nad wieloma rzeczami musimy pracować, a turniej pokaże, co trzeba poprawić. Tym niemniej oczywiście powalczymy o wygraną” – dodał argentyński szkoleniowiec.

 

Zdaniem prezesa klubu Roberta Koćmy starcie z wymagającymi rywalami pokaże, w jakim miejscu przygotowań do zaczynającego się dwa tygodnie później sezonu ligowe jest ekipa dąbrowianek.

 

W trakcie tych przygotowań doszło w klubie do niezwykłej sytuacji. Zatrudniona przez MKS Rosjanka Julia Biessonnaja bez wyjaśnień wyjechała po kilku dniach do swojego kraju. W zastępstwie działacze ściągnęli na pozycję przyjmującej Amerykankę Regan Scott, ostatnio występującą w tureckim Sriyer Belediyesi.

 

MKS – czwarty zespół ekstraklasy - zagra w tym sezonie także w Lidze Mistrzyń. Pierwszym rywalem w listopadzie będzie izraelskie Maccabi XT Hajfa.

 

Poprzednią, czwarta edycja memoriału odbyła się we wrześniu 2012 w katowickim Spodku. Wygrały ją siatkarki Dynama Moskwa.

 

 

„Mamy nadzieję, że więcej przerw już nie będzie i turniej będzie rozgrywany co rok” – dodał Edward Długaj prezes współorganizującej imprezę Fundacji Kropla Życia im. Agaty Mróz-Olszewskiej.

 

Memoriał tradycyjnie będzie okazją do propagowania krwiodawstwa, transplantacji i przeszczepów szpiku kostnego. Kibice będą mogli przed halą zarejestrować się jako dawcy szpiku i oddać krew. W trakcie poprzednich edycji zarejestrowano 406 osób, kibice oddali 200 litrów krwi.

 

Agata Mróz-Olszewska była dwukrotną mistrzynią Europy, dwa razy wywalczyła ze Stalą Bielsko-Biała mistrzostwo Polski, a raz w barwach Gruppo 2002 Murcja tytuł mistrza Hiszpanii. Chorowała na mielodysplazję szpiku kostnego. Zmarła 4 czerwca 2008 roku w wieku 26 lat. Propagowała honorowe oddawanie krwi i szpiku kostnego. Po śmierci jej przyjaciele, wraz z mężem Jackiem Olszewskim, postanowili kontynuować tę działalność, stąd pomysł organizacji memoriału.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze